Zostań jeśli kochasz

Zostań jeśli kochasz

 

Jeśli zostanę – Gale Forman.

Książka „Jeśli zostanę” – autorstwa Gale Forman jakiś czas temu mignęła mi okładką, ale potem o niej zapomniałam, by znów przypomnieć sobie i sięgnąć po nią całkiem niedawno – z okazji ekranizacji powieści. Przy tej też okazji doczekała się wznowienia pod nowym filmowym tytułem „Zostań, jeśli kochasz – premiera 10 września. Film trafi do kin dwa dni później.Opis z okładki

„Mia straciła wszystko. Czy miłość pokona śmierć?
Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, , wspomina dotychczasowe życie.
Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi. „Jeśli zostanę” opowiada o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać”

Wyjątkowość historii ukazanej w tej książce aż zadziwia, choć scenariusz niby prosty rodzina w samochodzie, zima, śnieg, lód wielki Tir z naprzeciwka i… nie, nie koniec, to dopiero początek…
I bynajmniej nie jest to książka typowo dla młodzieży. W tej powieści każdy znajdzie coś dla siebie.
Całość jest bardzo spójna i czyta się ją naprawdę dobrze (szybko). Brak zbędnych opisów oraz wartka akcja przemawiają dodatkowo na plus.
Powieść zmusza do refleksji, przemyśleń oraz dostarcza niesamowicie mocnych wzruszeń – chusteczki warto mieć pod ręką na wszelki wypadek.
Warto więc zatrzymać się w tym naszym codziennym zabieganiu, by pochylić nie tylko nad lekturą tej niezwykłej książki ale i nas własnym życiem, nad jego wyborami, priorytetami i tym co naprawdę się w życiu liczy.
 
 


 
 

  • Izabella Strzałkowska

    Bardzo dobra mini recenzja, książkę znam a na film idę na pewno ;-)