Wielka księga robali – Yuval Zommer

Wielka księga robali – Yuval Zommer

Wielka księga robali – Yuval Zommer

wyd. Wilga, 2017
wiek: 5+
Robale są wszędzie! A dzięki tej książce każde dziecko może stać się ich odkrywcą. Całość podzielona jest na sekcje w których poznajmy życie chrząszczy, motyli, pszczół, ślimaków, świerszczy, czerwi i pająków. Wszystko okraszone jest dokładnym ilustracjami i zabawnymi tekstami, z których jednak można się dowiedzieć wiele zaskakujących rzeczy na temat robaków.

Kto nie lubi robali ręka w górę… ha, ha, a na pewno każdy ma za sobą przynajmniej fazę ucieczki przed meszkami (dzieci w wieku ok. 2 lat chyba najbardziej), ale im są starsze tym oswajają się i całkiem dobrze zaprzyjaźniają z robalami. Nagle zachwycają je piękne motyle, interesuje „pracusiowy” tryb życia mrówek, czy z zapamiętaniem „tłuką” komary…

unnamed (1)
Na rynku książek tematycznych (o robalach) jest na pewno wiele, ale tak uroczej i pięknie ilustrowanej to nie widziałam jeszcze. Do tego morze ciekawostek i odpowiedzi, na było nie było trudne pytania typu: Czy owady boją się ciemności? Dlaczego mrówki maszerują gęsiego? W jakim tempie pełza ślimak?

Cała książeczka została podzielona na sekcje, w których jest o konkretnym rodzaju robali: chrząszczach, motylach, ślimakach, pszczołach, pająkach, świerszczach i innych. Wszystko przedstawione z niesamowitym poczuciem humoru, sprawi, że świat robali już nigdy nie będzie taki sam zarówno dla małych jak i dużych. Jest mnóstwo ciekawostek i bardzo szczegółowych, kolorowych ilustracji.

Książka na pewno będzie doskonałym dodatkiem choćby do pikniku na trawie