Wycinane dynie na Haloween!

Wycinane dynie na Haloween!

Wycinane dynie na Haloween! Tradycja wycinania dyni przyszła do nas z USA i zakorzeniła się na dobre. Przynajmniej takie mam spostrzeżenia – widzę je na wystawach sklepów, restauracji, na balkonach i w przydomowych ogródkach.

 

 

Młodsi Polacy wolą skupiać się na radosnym i zabawowym aspekcie Dnia Wszystkich Świętych, niż na tradycji Zaduszek… Czy to dobrze? W naszym kraju przyda się trochę więcej uśmiechu, mniej smutku. Zmieniamy się na dobre, jednocześnie nie zapominając o tradycji :)

 


Zwykła dynia z koślawymi otworami już nikogo nie cieszy – teraz żeby zrobić na kimś wrażenie, potrzeba istnego dzieła sztuki! Amerykański artysta Ray Vilafane może być dla Was w tym roku inspiracją. Szykujcie dłutka i noże – może wam też uda się wystrugać  coś takiego?  W tym sezonie podobno modne są mutanty, krzywe twarze, hokeiści i wyraz bólu ostatecznego :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcielibyście nauczyć się wycinania dyń i dodatkowo dobrze się przy tym bawić? Możecie przyjechać na warszawskie Brudno 20 lub 21  października na „Święto Dyni”!

Między godziną 10.00 a 19.00 Folwark Bródno (PGR Bródno) organizuje dla mieszkańców Targówka i Warszawy wielką imprezę rodzinną – Święto Dyni.

Zapoczątkuje on cykl spotkań i zabaw pod nazwą – Święta Polskie.
Ważnym punktem tegorocznej imprezy jest konkurs – „Dyniowy zawrót głowy”, który został ogłoszony w warszawskich przedszkolach i szkołach. Podczas święta odwiedzający Fol

wark będą mogli zobaczyć i zagłosować na najlepsze projekty z dyni. W programie Święta znajdą się między innymi:
– dyniowe szaleństwa – plastyczne zajęcia dla dzieci,
– mini zoo i inne atrakcje folwarku,
– stoiska z regionalną żywnością,- kuchnia z dyniowymi pysznościami,
– zwiedzanie eksperymentalnego poletka botanicznego.Każdego dnia o godzinie 19.00, odbywać się będzie wspólne puszczanie lampionów.

Święto Dyni ma charakter otwarty i bezpłatny.

Zapraszamy!

Więcej informacji na stronie – http://pgrbrodno.pl/folwark/

 

  • gabek

    to jest genialne!! chciałbym taką na Halloween!