Wielka księga inspiracji

Wielka księga inspiracji

Wydawałoby się, że w zalewie przeróżnych dekoracji na niemal każdą okazję, niedrogich sieciówkowych mebli, sklepów z prezentami po 5 zł nikomu już nie będzie się chciało samodzielnie robić upominków czy ozdób do domu. Nic bardziej mylnego ☺ Od kilku lat rękodzieło przeżywa renesans. Coraz bardziej doceniamy własnoręcznie wykonane prezenty, szukamy oryginalnych dekoracji i sami staramy się je robić, wykorzystując to, co mamy pod ręką. Ja sama zostałam ostatnio uszczęśliwiona przepiękną zakładką do książki, własnoręcznie wykonaną oczywiście.
W internecie możemy znaleźć dziesiątki tutoriali DIY (Do It Yourself), z których pomocą stworzymy niebanalne i jedyne w swoim rodzaju podarunki, biżuterię, ozdoby, praktyczne rozwiązania do domu, a nawet meble. Niewątpliwie jest z czego wybierać, ale co, gdy nie wiemy czego szukamy? Chcemy stworzyć coś oryginalnego, aby obdarować bliską osobę, ale brak nam pomysłu? Wtedy z pomocą przychodzi „Wielka księga inspiracji”. To przepięknie wydana i zilustrowana dziesiątkami zdjęć książka autorstwa trzech blogerek, które codziennie inspirują kolejnych czytelników. Anna Jakubska i Ewa Rokitnicka na co dzień podrzucają pomysły na blogu kokoshka.pl, Olga Woźniacka dzierga, szyje i szydełkuje na blogu Manufaktura, hand made by Olga. Patronem wydania jest zwszywka.pl, portal pełen rozmaitych inspiracji z każdej dziedziny.
1-4
„Wielka księga inspiracji” zachwyca! Na pierwszy rzut oka dopracowanym w każdym szczególe wydaniem. A w środku masa inspiracji! Szukamy czegoś na prezent? Jest oddzielny dział. A może dekoracje świąteczne? Znajdziemy je tutaj. Praktyczne czy do ozdoby? Wystarczy zajrzeć do odpowiedniej części książki. Wszystkie projekty autorstwa Anny i Ewy są oznaczone kolorem różowym, te, która stworzyła Olga są zaznaczone na niebiesko. Każdy tutorial zawiera listę materiałów, których potrzebujemy do wykonania danej rzeczy, dokładny opis krok po kroku razem ze zdjęciami i praktyczne wskazówki. Wszystko po to, by nawet ktoś, kto dopiero zaczyna przygodę z rękodziełem mógł się świetnie bawić robiąc coś dla siebie lub bliskich.
ksiega inspiracji
„Wielka księga inspiracji” to łącznie ponad siedemdziesiąt instrukcji, pokazujących jak zrobić coś z niczego. Przepiękne ozdoby do pokoju dziecięcego, dywaniki, oryginalne dekoracje ścienne, breloki, ozdobne pojemniki do przechowywania, szafki, pamiątki i wiele, wiele więcej! Nie trzeba mieć wielkich umiejętności, nie trzeba robić specjalnych zakupów, większość z tych rzeczy zrobimy z tego, co mamy pod ręką. Przy okazji dbając o środowisko ☺ Na liście moich rzeczy do zrobienia w pierwszej kolejności są na pewno: lawendowe pałeczki zapachowe do szafy, ozdobne słoiki i brelok do kluczy. Proste, a jakie efektowne.

  • Kasia Nowak

    Uwielbiam DIY :) muszę kupić tę książkę :)