Wakacyjne atrakcje warszawskich teatrów. Na co się wybrać?

Wakacyjne atrakcje warszawskich teatrów. Na co się wybrać?

W wakacje większość teatrów publicznych nie funkcjonuje i każe na siebie czekać do września. Jednak niektóre sceny wyłamują się z tej konwencji, tak jak na przykład Teatr Dramatyczny, który zaprasza swoich widzów na przedstawienia przez cały lipiec. Również teatry prywatne grają w okresie wakacyjnym.

W okresie letnim można również zobaczyć spektakle plenerowe, improwizowane czy stand upy. Mimo sezonu ogórkowego jest w czym wybierać! Zobaczcie, jakie wakacyjne atrakcje przygotowały dla Was warszawskie teatry!

Klub Komediowy. Klub Komediowy wystawia swoje przedstawienia nie tylko w siedzibie przy ul. Nowowiejskiej, ale również nad Wisłą, m.in. w klubokawiarni Plac Zabaw. W programie znajdziemy m.in. bitwę na dubbingi, występ Jacka Fedorowicza, oraz spektakle teatru improwizowanego Klancyk. Warto podkreślić, że wstęp na wydarzenia Klubu Komediowego jest wolny!
Teatr Dramatyczny po raz trzeci zaprasza wszystkich na lipcowe spektakle. W programie będzie można zobaczyć m.in. „Absolwenta” z udziałem m.in. Agnieszki Warchulskiej oraz Mariusza Drężka, a także przedstawienie „Nasza klasa” oraz „Mistrza i Małgorzatę”.

Teatr Studio Buffo. Buffo gra przez całe wakacje. Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa zapraszają na koncerty i spektakle, m.in. na legendarny musical „Metro, „Romeo i Julia” oraz „Politę” z Nataszą Urbańską w roli głównej.

Teatr Kwadrat. Ten teatr komediowy również oferuje swoim widzom przedstawienia przez całe wakacje. My szczególnie polecamy przezabawną sztukę „Berek, czyli upiór w moherze” z udziałem m.in. Ewy Kasprzyk oraz Pawła Małaszyńskiego

275923_1373617755_ab9a_p

Teatr Roma. Ten musicalowy warszawski teatr w lipcu i sierpniu zaprasza na przedstawienie „Mamma Mia!” Musical od czasów londyńskiej premiery w 1999 r. oraz premiery na Brodwayu w 2001 r. zaprezentowano w 16 językach. Musical zawiera legendarne hity szwedzkiej grupy „Abba”
Letni przegląd Teatru Ochoty. 30 czerwca ruszył Letni Przegląd Teatru Ochoty, w którym zobaczymy takie spektakle jak m.in. „Mały ma dziewczynę” oraz Stalker. Interpretacja”. Przegląd zakończy się 15 lipca przedstawieniem „Mały ma dziewczynę”.

„Atramentowa” To tytuł najnowszej płyty Stanisławy Celińskiej. Znajdziemy na niej piosenki napisane dla artystki m.in. przez Wojciecha Młynarskiego oraz Muńka Staszczyka. 17 i 18 lipca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie będzie można na żywo usłyszeć gwiazdę spektakli Krzysztofa Warlikowskiego, która z pewnością zagra wyjątkowy koncert.

  • Ewa Plucińska

    mam w planach jak będę w stolicy, wybrać się do włąśnie do Buffo :)

  • Asia Papaja

    o proszę :) A to zawsze taki sezon ogórkowy był