W skarpetach czy bez? Oto jest pytanie!

W skarpetach czy bez? Oto jest pytanie!

W skarpetach czy bez? Oto jest pytanie! O ile kobiety nie maja takich wątpliwości – wkładają buty na obcasie na goła stopę – to mężczyźni zmagają się z tym dylematem.

Brak skarpet to trend widoczny zarówno na europejskich ulicach, jak i na wybiegach. Najpopularniejszy jest oczywiście we Włoszech, gdzie zakładanie mokasynów na gołą stopę jest zupełnie naturalne. Dla wielu mężczyzn to najprostszy sposób na zachowanie eleganckiego – w stylu casual – wyglądu w czasie letnich upałów.

Moda ta budzi jednak kontrowersje – jedni wskazują na problem higieny i bezmyślne zakładanie na gołą stopę butów ze sztucznej skóry;  inni przypominają, że rezygnacja ze skarpet może narazić mężczyzn na żarty.

Thom Browne, amerykański projektant, który swojego czasu przekonywał panów do noszenia szortów, przyznaje, że dobrym rozwiązaniem są krótkie skarpetki. Przeciwnikiem rezygnowania ze skarpet jest też Manolo Blahnik, który sam posiada ich ogromną kolekcję. Nicholas Lew, założyciel marki specjalizującej się właśnie w sprzedaży skarpet, twierdzi, że kolorowe skarpety są mniej kontrowersyjne niż ich brak.

Nadal za nieodpowiednie uważa się zakładanie na gołą stopę eleganckich półbutów. Nowa moda niewskazana jest dla pracowników biurowych, szczególnie tych uczestniczących w spotkaniach biznesowych. Czy wydaje się to wygodne czy nie – noszenie skarpet do garnituru pozostaje obowiązkiem.