UWAGA na Instagram – mogą sprzedać każde twoje zdjęcie

UWAGA na Instagram – mogą sprzedać każde twoje zdjęcie

UWAGA na Instagram – mogą sprzedać każde twoje zdjęcie. Tak niestety, to prawda. A wszystko za sprawą najnowszych zmian w regulaminie, które wchodzą już od stycznia.

 

 

Serwis New York Times Bits opracował szczegółowe wyjaśnienie zmian w regulaminie Instagram. Pierwszym istotnym faktem jest to, że zmiany wchodzą w życie z dniem 16 stycznia. Zdjęcia umieszczone przed tym czasem w Instagram nie podlegają nowemu regulaminowi, ale wszystkie nowe owszem. Co możemy więc zrobić? Praktycznie nic. Możemy skasować konto w Instagramie.

Po 16 stycznia Instagram będzie mógł wykorzystać nie tylko nasze zdjęcia, ale też powiązane z nimi informacje, w tym nazwy użytkownika, dane dotyczące tego jakie zdjęcia lubimy, geolokalizacja zdjęcia i innych metadanych zdjęcia w kampanii reklamowej. Oznacza to, że w takiej kampanii mogą się również znaleźć osoby, które same Instagrama nie używają, ale zostały przy jego pomocy sfotografowane przez znajomego. W oryginale ten fragment brzmi tak:

„You agree that a business or other entity may pay us to display your username, likeness, photos (along with any associated metadata), and/or actions you take, in connection with paid or sponsored content or promotions, without any compensation to you”

Zdjęcia mogą dostarczać informacje potencjalnemu reklamodawcy o tym, jakie produkty i miejsca lubimy, jeśli na ich tle będziemy się fotografować, lub polubimy określone obrazy. Mogą tez zostać odsprzedane reklamodawcy jeżeli sfotografujemy się np. z jego produktem/miejscem. Bedzie je mógł użyć w swojej kampanii reklamowej. Możliwości jest oczywiście więcej, więc myślcie co za pośrednictwem Instagrama umieszczacie na fejsie.