Stanik zbada Twoje piersi? Zobacz stanik z mamografem!

Stanik zbada Twoje piersi? Zobacz stanik z mamografem!

Stanik zbada Twoje piersi? Zobacz stanik z mamografem! Wkrótce – bo już w 2013 roku –  na rynek trafi stanik, który będzie monitorować piersi i ostrzegać przez nowotworem.

 

 

Pozornie wygląda jak zwykły, sportowy biustonosz, a w rzeczywistości może uchronić kobiety przed nowotworem piersi! Jesteśmy jak najbardziej „za”! Wszystko co spowoduje spadek zachorowań na raka piersi i spadek śmiertelności kobiet jest ważne.

Dzięki systemowi, który na bieżąco sprawdza temperaturę w różnych partiach biustu, kobieta może stale śledzić zmiany, które w  umożliwiają zdiagnozowanie rozwoju guza. Dane są zbierane i wysyłane na platformę on-line, gdzie można je codziennie analizować. Pierwsze testy firmy First Warning Systems wykazały bardzo wysoką skuteczność – bo aż 90 %! Tymczasem zwykły mamograf wykrywa nowotwory w 70 % przypadków. Co więcej inteligentny stanik jest w stanie zidentyfikować rozwijający się nowotwór, nawet sześć lat wcześniej niż mamograf. Najprawdopodobniej innowacyjny produkt trafi na europejski rynek już za kilka miesięcy, niestety nie mam żadnych informacji odnośnie ceny stanika.