Seriale na lato

Seriale na lato

Zawsze kiedy zbliża się lato cieszę się z nadchodzącej wielkimi krokami pięknej pogody, ale jednocześnie denerwuję się, bo kończą się sezony moich ulubionych seriali i wiem, że nie będzie co oglądać. Niby są plusy, bo zawsze wtedy twierdzę, że „poopalam się, pojeżdżę na rowerze i w końcu odpocznę” ale bądźmy realistami – nie ma to jak wieczór z dobrym jedzonkiem i serialem.
Przygotowałam listę wciągających seriali które teraz zaczynają swoją emisję, więc możecie być pewni, że latem się nie wynudzicie.

uhbui

1) Pokojówki z Beverly Hills (Devious Maids) – Co prawda dwa sezony za nami jednak nie zmienia to faktu, że serial jest rewelacyjny. Reżyserką jest sama Eva Longoria znana z „Gotowe na wszystko” (Desperate Housewives) i nie da się ukryć, że faktycznie „Pokojówki” są nieco inspirowane „Gotowymi na wszystko”. Główną bohaterką serialu jest Marisol Duarte, która w pierwszym sezonie udaje pokojówkę u bogatej rodziny z Beverly Hills. Jak się jednak szybko okazuje bycie pokojówką jest tylko jej przykrywką aby oczyszczono z zarzutów jej syna skazanego za morderstwo. Marisol stara się dojść do tego, kto jest prawdziwym mordercą jednocześnie zaprzyjaźniając się z innymi pokojówkami, które nieświadomie pomagają jej w realizacji swojego celu. Jak widać wątek kryminalny, podobnie jak w „Gotowe na wszystko”, pojawia się w serialu, jednak nie brakuje także wątków miłosnych i humoru. Osobiście najbardziej lubię postać Carmen Luny – szalona latynoska sprzątaczka, której pasją jest śpiew i zrobi prawie wszystko by ten cel osiągnąć i stać się sławną i bogatą. Świetnie przedstawione perypetie pomocy domowych w tłem kryminalnym.

2) „Orange is new black” – Główna bohaterka – Piper Chapman, zostaje skazana na 15 miesięcy więzienia za przestępstwo, którego się dopuściła 10 lat wcześniej. Jest to komediodramat o tym, jak zmienia się główna postać i do jakich nowych realiów musi się dostosować. Nie brakuje komicznych sytuacji i wyrazistych postaci. Od transseksualisty po zaciętą kucharkę „Red” – wszystkie postaci są świetnie wykreowane i mają swoją historię. Oglądając ten serial można przyjrzeć się bliżej problemom z jakimi spotykają się na co dzień więźniarki, ale także spojrzeć na to z zupełnie innej perspektywy. Zaskoczył mnie wątek transseksualisty Sophii Burset, pokazanie problemów z jakimi się styka np. brak dostępu do hormonów, zmaganie się z brakiem zrozumienia. Fantastycznie jest też pokazany podział na klasy i przynależność etniczną – Afroamerykanki, Latynoski, Europejki z bloku wschodniego. Po sukcesie „Skazanego na śmierć” nie było tak mocnej pozycji w tematyce więziennej.

3) „Jonathan Strange & Mr Norrell” – Brytyjski humor, dużo magii, tony teatralności – tak ten serial można podsumować. Czy magia może służyć w walce z Napoleonem? Okazuje się, że może. Serial przedstawia historię tytułowego Jonathana Strange- obdarzonego nadprzyrodzonymi zdolnościami magika oraz jego nauczyciela Mr. Norell’a. Świetna scenografia, kostiumy i kreacja bohaterów to jednak nie wszystko. Serial jest idealną adaptacją książki „Jonathan Strange i pan Norrell” Clarke Susanna. Tak magicznego serialu dawno nie było.

Seriale na które także warto zwrócić uwagę:
„Wayward Pines” (link: http://goo.gl/keiQW4)
“Fortitude” (link: http://goo.gl/u2zLnF )
„Peaky Blinders” (link: http://goo.gl/X1VsoI )
“Togetherness” (link: http://goo.gl/3wUMYC )
Agent Carter” (link: http://goo.gl/XcDyzp )
“Daredevil” (link: http://goo.gl/I22pBb )

  • Maja Mroczkowska

    Trzecia pozycja dla mnie jak najbardziej, bo uwielbiam brytyjski humor :)

  • Kasia Nowak

    „Orange is new black” zaczełam oglądać, świetny! :)

  • Kinga Zielińska

    Kilku nie znam Ale czas najwyższy to zmienić. No i nareszcie mój ukochany „Jonathan Strange & Mr Norrell.