Rysowanie może być dziecinnie proste!

Rysowanie może być dziecinnie proste!

Ileż to razy darłeś kartkę, bo z pozoru prosty rysunek okazywał się skomplikowanym tworem? Jak często miałeś ochotę coś narysować, ale po nakreśleniu kilku elementów zniechęcałeś się, bo jednak nie wychodziło? Jak wiele razy miałeś w głowie fantastyczny obraz, ale nie potrafiłeś go przełożyć na papier? Jeśli przynajmniej na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco to książka „Co? Jak? Narysować” jest dla Ciebie!

co i jak narysować

 

co i jak narysować

„Co? Jak? Narysować” autorstwa Edwina Georga Lutza to genialny w swojej prostocie elementarz rysowania. Książka po raz pierwszy została opublikowana w 1913 roku, ale w polskim przekładzie trafiła do nas dopiero teraz. I nic nie straciła na aktualności, chociaż wydawałoby się, że tablety i komputery kompletnie wyparły już ten rodzaj spędzania wolnego czasu. Na szczęście nie J Autor był rysownikiem, twórcą animacji i satyrycznych publikacji prasowych, dziś mało kto o nim pamięta, a to właśnie on zainspirował Walta Disneya, by zaczął tworzyć. Lutz opracował prostą i uniwersalną metodę tworzenia, na pierwszy rzut oka, skomplikowanych rysunków, które może stworzyć każdy. Krok po kroku objaśnia, jak od prostej figury geometrycznej przejść do szczegółowej grafiki. Uczy nas jak rysować zwierzęta, rośliny, ludzi, budynki i inne elementy. I tak, aby narysować konia zaczynamy od kwadratu i dwóch trójkątów, zając to na początku dwa kółka, a sowa jest jeszcze łatwiejsza do narysowania. Z każdą kolejną stroną okazuje się, że możemy narysować właściwie wszystko.

co i jak narysowac

Na końcu książki znajdują się puste strony, które aż proszą się, żeby pokryć je szkicami. Ja w pierwszy wieczór z książką „zarysowałam” je całkowicie, teraz zaopatrzona w dwa bloki rysunkowe, ołówki różnych miękkości i dobra gumkę do ścierania oddaje się mojej nowej pasji w każdej wolnej chwili. Książka okazała się strzałem w dziesiątkę i co najlepsze, jest rewelacyjnym prezentem zarówno dla małych jak i dużych; po prostu dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się rysować. Zatem ołówki w dłoń i do dzieła! J

  • Kasia Nowak

    świetna jest ta ksiażka! :)

  • Kalina Borowiec

    Może wreszcie nauczę się rysować