Ruszyła trzecia edycja „Spragnionych lata”

Ruszyła trzecia edycja „Spragnionych lata”

Rozpoczęło się kalendarzowe lato, a jak to zawsze w tym okresie bywa, mamy wysyp letnich imprez plenerowych. Festiwale, kina pod chmurką, teatry improwizowane… Jest z czego wybierać!

21 czerwca swoją inaugurację w warszawskim klubie Pomost 511 miała impreza muzyczna „Spragnieni lata”. To już trzecia edycja tego projektu, którego organizatorem jest Tymon Tymański i marka Cydr Lubelski. W ubiegłym roku razem z Tymańskim koncertowała Natalia Przybysz, Marika oraz L.U.C, natomiast do tegorocznej edycji muzyk postanowił zaprosić Skubasa (Radosława Skubaję), Julię Marcell oraz grupę Xxanaxx.

Oprócz wymienionych artystów na warszawskiej scenie gościnnie zgodzili się wystąpić również Marika i Tomek Makowiecki. To właśnie Makowiecki jako pierwszy zagrał króciutki koncert. Występ rozpoczął się z lekkim opóźnieniem, a i cały koncert nie potrwał za długo. Piosenkarz zaśpiewał piosenki z ostatniej płyty „Moizm”. Elektroniczne dźwięki rozruszały publikę w to niedzielne, nieco chłodne popołudnie.

Jako drugi zawładnął sceną Skubas. Artysta pochodzący z Lublina wprowadził zgromadzoną publiczność w lekko melancholijny, spokojny, ale też nieco rockowy klimat. Melodyjne piosenki Radosława Skubai idealnie wpasowały się w nadwiślańskie plenery. Można było usłyszeć m.in. kawałek „Nie mam dla ciebie miłości”, który swego czasu był hitem na liście przebojów radiowej Trójki, ale również „Kołysankę”, napisaną przez Skubasa specjalnie dla synka Borysa. Występ Skubasa zakończył cover grupy Daab „Moje paranoje”.

Jako trzecia zaprezentowała się Marika, która na „Spragnionych lata” wystąpiła gościnnie. Królowa dancehalla porwała publikę energetycznymi rytmami. Twórczość Mariki to brzmienia z pogranicza reggae, dancehall, soul oraz funk. Występ gwiazdy pełen był pozytywnej energii oraz radości.

Po Marice przyszła kolej na Julię Marcell – piękną, zdolną, polską artystkę, mieszkającą na co dzień w Berlinie. Marcell w dość krótkim czasie zasłużyła sobie na miano gwiazdy muzyki alternatywnej. Na scenie nadwiślańskiego Pomostu Julia wykonała piosenki ze swojego trzeciego albumu „Sentiments”. Trzeba przyznać, że było bardzo różnorodnie. Lirycznie, tanecznie, a niekiedy nawet mrocznie. Warto podkreślić, że utalentowana Marcell nie tylko śpiewa, ale również tworzy muzykę do spektakli i filmów.

Ostatni koncert należał do grupy Xxanaxx. Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski uraczyli warszawskich fanów niezłą dawką elektronicznej muzyki. W duecie są co prawda od niedawna, bo od 2012 r. jednak już zdążyli podbić serca publiczności. Na niedzielnym koncercie Klaudia oraz Michał zaprezentowali piosenki z ich ostatniego krążka „Triangles”.

Warszawskie koncerty to dopiero początek letniej trasy „Spragnieni lata”. Artyści wystąpią w siedmiu miastach Polski, m.in. w Łodzi oraz Krakowie. Imprezę zakończy koncert w Lublinie 19 września.

  • Marta Miszczak

    Nie slyszałam o tym, a w sumielubię Tymańskiego, zwłaszcza od czasu polskiego gówna w kinach ;)

  • Kasia Nowak

    szkoda, ze przegapiłam, bardzo lubię Skubasa!