Radzimir Dębski podbija Internet i serca zagranicznych gwiazd

Radzimir Dębski podbija Internet i serca zagranicznych gwiazd

Kilka lat temu zrobiło się o nim głośno, kiedy to wygrał konkurs na najlepszy remix utworu Beyonce – „End of Time”. Radzimir Dębski, bo o nim mowa – teraz znów jest na ustach wszystkich. Tym razem dzięki koncertowi, w którym genialnie połączył hip-hopowe hity z muzyką klasyczną. – To geniusz – pisał po obejrzeniu koncertu na Youtube hollywoodzki aktor Ashton Kutcher.

Radzimir to syn kompozytora Krzesimira Dębskiego i piosenkarki Anny Jurksztowicz. Dębski jest kompozytorem, dyrygentem oraz producentem. Jimek, bo takim pseudonimem w środowisku muzycznym posługuje się artysta – stworzył muzykę do takich seriali jak m.in. „Tancerze” oraz „Ranczo”. Współpracował również z raperem Pezetem. Spory sukces przyniosła Radzimirowi wygrana w konkursie na najlepszy remix kawałka Beyonce „End of Time”.Jimek nie krył zaskoczenia, gdy za pośrednictwem Skype’a pogratulowała mu sama Beyonce.

Niedawno muzyk odniósł kolejny sukces, o którym zdążyło już zrobić się głośno za granicą. W marcu tego roku Radzimir i Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach po raz pierwszy zaprezentowali hiphopowe hity w symfonicznych aranżacjach. Połączenie legendarnych hiphopowych piosenek z symfonią zachwyciło nie tylko polską branżę muzyczną, ale również środowisko artystyczne zza oceanu. – Świetne – napisała po obejrzeniu klipu na Youtube Nicki Minaj . Geniusz – ekscytował się aktor Ashton Kutcher.

Klip „Hip-Hop History Orchestrated by JIMEK” ma na Youtube już 1,5 miliona wyświetleń. ¬ – Połączenie hip-hopu z symfoniką jest dla mnie czymś tak przedziwnie naturalnym, że ogóle nie wiem, jak to się stało. Bo stało się to samo. Nawet kiedy miałem zamówienia na poważne utwory, to ciągle miałem to z tyłu głowy – mówił Jimek w rozmowie z TVP Info. Słyszeliście już najnowsze dzieło Radzimira? Jeżeli nie, to koniecznie zobaczcie i posłuchajcie!

 • Tomasz Wróbel

  Taki talent to ma się w genach, lubię chłopaka i trzymam kciuki za jego karierę.

 • Kasia Nowak

  świetne! nie słyszałam wcześniej

 • Maja Mroczkowska

  Super jest. Trzymam za niego kciuki :)

 • Anna Nowalska

  Koleś jest niesamowity :)