Porozmawiaj z nim

Porozmawiaj z nim

Tęsknisz za swoim pupilem? Zadzwoń, żeby powiedzieć „Cześć piesku!”. Liczba właścicieli czworonogów, którzy wykorzystują serwis Skype, żeby komunikować się ze swoimi ulubieńcami, będąc w pracy, ciągle rośnie. 

Miłośnicy psów wykorzystują darmowe połączenia video, które oferują popularne komunikatory internetowe, aby pozostawać w kontakcie ze swoimi pupilami, gdy są poza domem.

Właściciele psów znają aż za dobrze poczucie winy, które pojawia się za każdym razem, gdy widzą smutne oczy zwierzęcia, kiedy zostawia się je same w domu. Niemy wyrzut w spojrzeniu sprawia, że wychodząc do pracy, czują się niemal jak zbrodniarze.

Aby zmniejszyć nieco tęsknotę i wyrzuty sumienia, właściciele zwierzaków mogą teraz oglądać swoich pupili i mówić do nich na przykład dzięki serwisowi Skype.

Pomysł narodził się w Stanach Zjednoczonych, gdzie właściciele psów konfigurowali swoje ustawienia Skype, zakładając konta dla pupili. Mała zmiana ustawienia oznacza, że komputer w domu łączył się automatycznie, gdy tylko wybierali imię psiaka.

Agent Nieruchomości z Nowego Jorku Tom Roszkowski regularnie sprawdza z biura, co słychać u jego trzy-miesięcznego szczeniaka o imieniu Pizza. Tom mieszka ze swoją dziewczyną Agathą na Brooklinie. Dwa miesiące temu wprowadziła się do nich suczka Norwich teriera.

– Na początku byłem tylko ciekawy, chciałem sprawdzić, czy wszystko w porządku. Później ludzie w pracy zaczęli mnie pytać, co robi Pizza. Teraz, gdy do niej dzwonię, wszyscy gromadzą się wokół mojego komputera i chcą jej powiedzieć „cześć”. Jednak któregoś razu, gdy do niej zadzwoniliśmy – cały czas zawodziła. To łamało nam serce. Zorientowałem się, że Pizza jest smutna i samotna, więc postanowiliśmy kupić drugiego psa, który będzie dotrzymywał jej towarzystwa – opowiada pan Roszkowski w wywiadzie dla DailyMail.

Eksperci ostrzegają jednak, że Skype nie jest odpowiedni dla wszystkich kudłatych pupili. „Psy postrzegają cały swój świat przede wszystkim poprzez zapachy. Jeśli więc widzą i słyszą swoich właścicieli, ale ich nie czują, to może być dla nich bardzo mylące.”

Wyniki analiz brytyjskich naukowców wykazują, że jedna trzecia właścicieli zwierząt domowych woli spędzić wakacje ze swoim pupilem niż z rodziną.
Badanie na ponad 2 tysiącach brytyjskich właścicieli zwierząt domowych, którzy wzięli udział w ankiecie dotyczącej podróży wykazało, że 47 procent z osób, które wyjechało w podróż samotnie, bardziej tęskniło za swoim zwierzakiem niż bliskimi ludźmi.

źródło: DailyMail