Pomysł na prezent za 10 groszy

Pomysł na prezent za 10 groszy

Pomysł na prezent za 10 groszy, czyli serwis za10groszy.pl! Jeżeli lubicie aukcje internetowe, to portal powinien wam się spodobać. To aukcje podobne do tych tradycyjnych,  przeniesione do wirtualnej rzeczywistości. W klasycznej aukcji towar jest wystawiany za cenę wywoławczą, a obecne na sali osoby biorące udział w licytacji przebijają aktualną cenę o określoną kwotę.  Prowadzący aukcję stuka młotkiem trzykrotnie i towar jest sprzedany za ostatnio podana cenę, o ile ktoś przed trzecim uderzeniem młotkiem aukcyjnym nie zaoferuje wyższej ceny.

 

 

 

W serwisie tradycyjny dom aukcyjny został przeniesiony do przestrzeni wirtualnej i licytacja nie wymaga już od uczestników bezpośredniej obecności. Trzykrotne uderzenie młotka zmieniono na licznik czasu, który odmierza czas do zakończenia aukcji w przypadku braku dalszych ofert (odpowiednio do aktualnej ceny – 60, 30, 15, 10 lub 5 sekund). Za każdą nową propozycję ceny trzeba uiścić symboliczną opłatę w wysokości przysłowiowych 10 groszy – stąd nazwa serwisu.

 

Jak zacząć? Musimy najpierw zarejestrować się na portalu, potem wybrać produkt, który chcemy wylicytować i teraz staramy się wygrać licytację :) Dostałam do przetestowania darmowy pakiet bidów, czyli jednostek, którymi licytujemy, i wygrałam dzięki niemu bon na biżuterię :))) Są tu oczywiście inne aukcje z perfumami, elektroniką, AGD etc – czyli dla każdego coś miłego ;) Żeby wygrać trzeba grać. A grać również trzeba mądrze. Moja mała rada – przekalkulujmy ile możemy wydać na aukcję i obstawmy coś, co naprawdę chcemy wygrać, nie rozdrabniajmy się. Przy rozsądnym podejściu na pewno nie zostaniemy z pustymi rękami :)

 

 

Portal został już doceniony przez internautów – dostał Laur Konsumenta 2012. Kto nie licytował, może spróbować tak jak ja – życzę owocnego bidowania :)