„Poczytaj ze mną” – nowa seria książek dla dzieci!

„Poczytaj ze mną” – nowa seria książek dla dzieci!

Nakładem wydawnictwa Egmont do księgarni trafiły cztery książki dla dzieci autorstwa uznanych polskich pisarzy i ilustratorów. Jeżeli znacie już książki do nauki czytania z serii „Czytam sobie”, to widać tutaj pewne podobieństwa. Przede wszystkim są to książki dla najmłodszych 3+, podobny jest również poziom wydania, są to książki, co tu dużo mówić piękne i dopieszczone, w czym duża zasługa ilustratorów.   Seria różni się od „Czytam sobie” tym, że format książek jest nieco większy, a historie, chociaż przeznaczone dla najmłodszych służą bardziej wspólnemu czytaniu, niż samodzielnej nauce czytania. Starsze, czytające już samodzielnie dzieci również mogą zainteresować się tymi książkami.

Jest jeszcze jedna rzecz, którą podkreślę, jeżeli chodzi o książki z serii i „Czytam sobie” i „Poczytaj ze mną”. Są to zupełnie nowe bajki, historie, teksty i ilustracje. Od pierwszej kreski  i litery zostały stworzone pod współczesnego czytelnika.  Przykładowo możemy odwiedzić w tej serii krainę baśni w propozycji Zofii Staneckiej pt. „Baśń o świętym spokoju”. Czy słyszeliście w przeciągu ostatnich lat, żeby ktoś odważył się napisać baśń? A tu dostajemy ją w formie z prawdziwego zdarzenia – jest królestwo, ciekawe postacie, szczypta magii, smoki  i piękne, mądre podsumowanie podejmujące problematykę zmian w życiu. I to wszystko bez przemocy i tego specyficznego mroki, który kojarzy mi się z baśniami z dzieciństwa, a przy których dzisiaj zastanawiamy się, czy rzeczywiście nadają się jeszcze do czytania maluchom.

Seria „Poczytaj ze mną”, to na razie cztery propozycje, które stanowią pewnego rodzaju zaproszenie do czterech krain literatury: baśni, humoru, przygody i fantasy. Każda książka zapewnia rozrywkę jeden, dwa wieczory, a po ich lekturze można już tylko śmiało rozpocząć rozmowę pytaniem – to z jakiego gatunku czytamy coś  teraz?

Taka jest też idea, która stoi za całą serią, żebyśmy czytali z dziećmi, spędzali czas razem w towarzystwie książek i pomagali im poznać świat literatury. Bardzo piękny i wartościowy świat!

Serię „Poczytaj ze mną” możecie znaleźć w różnych księgarniach, na stronie: http://sklep.egmont.pl/f/poczytaj+ze+mn%C4%85,t/ znajdziecie ją w tej chwili w promocji.

DSC_0006 77

  • Anna Nowalska

    Sama bym poczytała!

  • Luśka Tyszka

    Bardzo fajne książeczki się wdyają. Poczytamy.. Bo czytać razem to przyjemność… :)

  • Ania Kurek

    Baśń o świętym spokoju to chyba bardziej dla rodziców nawet ;)