Pies dobry na stres i depresję

Pies dobry na stres i depresję

Pies dobry na stres i depresję. Właściciele czworonogów wiedzą o tym od dawna. Bo jak pies się przytula, to mija najgorsze zmęczenie, zdenerwowanie. Pies je pochlania, przestajemy myśleć o czyś złym co nas spotkało… :) Wiedza o terapeutycznych właściwościach psów zaczyna być powszechna. Rehabilituje się przy pomocy psów dzieci.

 

 

 

Teraz relaksują się z psami również studenci.

 

 

Studenci uniwersytetu w kanadyjskim Halifaksie mogą w czasie egzaminów zrelaksować się w specjalnym „pokoju z psiakami” i  bawić się z czworonogami

Pomysł na „pokój z psiakami” przyszedł do głowy jednemu ze studentów Dalhousie University. Podobna inicjatywa realizowana jest ostatnio również na innym kanadyjskim uniwersytecie McGill w Montrealu.

W obu przypadkach chodziło o to, by zestresowanym egzaminami studentom dać chwilę wytchnienia. Wielu studentom, którzy do Halifaksu czy Montrealu przyjechali spoza tych miast, brakuje ich własnych psów, które pozostały w rodzinnych domach.

 

 

Studenci Dalhousie University w pierwszym tygodniu działalności „pokoju z psiakami” mogli pobawić się m.in. z dalmatyńczykiem, labradorem, golden retrieverem i ważącym ponad 80 kilogramów bernardynem.

Na uniwersytecie nie rozwieszano żadnych plakatów; informacja znalazła się jedynie na Facebooku. Już pierwszego dnia pojawiło się pięciuset studentów, którzy chcieli choć przez chwilę pobyć z psem.

Popularność całej akcji w pierwszych dniach jej trwania, dodatkowo rozpropagowanej przez media, doprowadziła do zorganizowania innej możliwości kontaktu ze zwierzętami – studenci mogą podjechać do miejscowego oddziału organizacji działającej na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec zwierząt i zajmującej się adopcjami zwierząt, i tam pomóc wyprowadzać psy i bawić się z kotami.

 

 

Czworonogi pojawiły się więc na Dalhousie University za pośrednictwem organizacji Therapeutic Paws of Canada (TPoC), która dowozi szkolone psy m.in. do szpitali i szkół, gdzie zwierzęta uczestniczą w terapiach związanych z problemami fizycznymi, psychicznymi, społecznymi czy edukacyjnymi.

Psy z TPoC, która jest organizacją non-profit, pracują obecnie nawet w ośmiu bibliotekach publicznych, z dziećmi, które mają kłopoty z czytaniem. Również w Montrealu psy dowieźli wolontariusze z TPoC.

źródło: www.sxc.hu