Obietnica – już od 14.03.2014 – w kinach!

Obietnica – już od 14.03.2014 – w kinach!

Dziś wieczorem zostałam zaproszona na oficjalna premierę filmu „Obietnica” w reżyserii Anny Kazejak. Pełną recenzję podzielę się więc z wami niebawem. Temat jest ciekawy, bo to dyskusja o współczesnej młodzieży, ostatnimi laty często podejmowana w polskim kinie. Ciekawa jestem czy zgodzę się z obrazem twórców? Czy znów będzie o tym, że młodzież jest „taka zła”? Hmmm.


Świeżo w pamięci mam filmy, które zostały zauważone – kipiące rockową energią „Wszystko, co kocham”, czy mroczna „Sala samobójców”. O czym jest „Obietnica”? Lila i Janek – główni bohaterowie – uczniowie wielkomiejskiego liceum, należą do generacji, która komunikuje się głównie przez Skype’a i Facebooka. Wraz z przyjaciółmi korzystają z życia na całego. Imprezują, eksperymentują z alkoholem i marihuaną. Jednak pewnego dnia Lila nieoczekiwanie zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę. Zakochany chłopak będzie musiał zapłacić wysoką cenę za niewinny błąd. Jeśli spełni obietnicę, którą wymogła na nim dziewczyna, nic już nie będzie takie jak przedtem. Brzmi znajomo?

Trailer filmu:

Manifest

Zobaczcie fragment filmu „Obietnica” z autorskim wykonaniem Mateusza Więcławka piosenki Brygady Kryzys „To co czujesz, to co wiesz”!