Niewierni Vincenta V. Severskiego

Niewierni Vincenta V. Severskiego

Miesiąc temu dane mi było książkę „Nielegalni”, czyli pierwszą część trylogii byłego oficera wywiadu Vincenta V. Severskiego. Wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, więc zupelnie nie odczułam jej prawie tysiąc stronicowych gabarytów ;) nie mogłam więc oprzeć się chęci sięgnięcia po druga część, czyli „Niewierni”.

 

 

 

 

Podobnie jak w „Nielegalnych” rzecz cala dotyczy polskiego wywiadu. Powracają tu ci sami bohaterowie z Konradem Wolskim na czele.

 

 

Agenci wpadają tu na trop tajemniczego spotkania w hotelu Marriott. Nie podejrzewają, że wydarzenie to postawi na nogi służby wywiadowcze wielkich mocarstw. Nowe zagrożenie terrorystyczne uruchamia lawinę wydarzeń od Jemenu po Irlandię. Wszystkie tropy prowadzą do Szwecji, gdzie uwagę służb zaprząta genialny haker-antyglobalista…
Nieuchwytny Safir as-Salam, polski terrorysta w szeregach Al Kaidy jest gotowy do decydującego starcia. Dodatkowo mężczyzna wrócił do Polski i pragnie spotkać się z kobietą, w której jest zakochany. Zuza jednak tak naprawdę jest agentką wywiadu. Zaczyna się emocjonujący wyścig z czasem i niesprzyjającymi okolicznościami. Mnóstwo intryg, gęsta siatka zależności, wiele tajemnic i jeszcze więcej adrenaliny…

Po raz kolejny książka wciągnęła mnie totalnie. Jak macie mało czasu, to nie radze po nią sięgać, bo zaniedbacie inne obowiązki – jest to po prostu powieść doskonała! Akcja jest wartka, pełna niespodzianek i zaskakujących wydarzeń, więc z pewnością znudzenie nikomu nie grozi. Na początku miałam mętlik w głowie, ale potem z pozoru niepowiązane ze sobą fakty łączą się ze sobą w intrygującą i przemyślaną całość. Odwiedzimy Kaukaz, Jemen, Irlandię, Szwecją a przy okazji poznamy nowych, ciekawych bohaterów. Dodatkowo autor dokończył zaczęte w pierwszej części wątki i wprowadził kolejne, przez co już nie mogę się doczekać trzeciego tomu – „Nieśmiertelnych”. Książkę można przeczytać niezależnie czy zna się poprzednią część czy nie, choć uważam, że znacznie łatwiej będzie się wczuć w klimat, mając za sobą „Nielegalnych”. Nie jest to jednak niezbędne. Jestem przekonana, że każdy kto lubi nieprzewidywalność, rozwiązywanie zagadek i rozrywkę na dobrym poziomie, nie będzie czuł się zawiedziony. Polecam!

Jeżeli nie macie zbyt dużo czasu na czytanie – zawsze pozostaje audiobook! Książka wydana jest również w tej formie. Na blogu recenzowałam już pierwsza cześć w wersji audio – „Nielegalnych”. Tu oczywiście również również rozpłynę się nad lektorem… :) Czyta oczywiście Krzysztof Gorsztyła. Jest to jeden z najlepszych aktorów, którzy czytają w Polsce audiobooki! Był genialny w trylogii „Millennium”. W „Nielegalnych” i „Niewiernych”  jest po prostu mistrzem! Jego głos i interpretacja wciagają w fabułę książki – zmęczony człowiek jest na prawdę zmęczony, stary jest starym, zabójca jest obsesyjny a szpieg intrygujący i tajemniczy.

Jednym słowem – wybierzcie się w podróż agentów, tajnych służb i wspaniałych doznań za sprawą Wydawnictwa Czarna Owca, która wydała „Nielegalnych” i „Niewiernych” w wersji papierowej i audio. Serdecznie polecam – WARTO!

Fragment audiobooka „Niewierni” i wszystko o książce pod linkiem – http://www.facebook.com/CzarnaSeria/app_118704711623240