Nie gotuj mnie mamo w samochodzie!

Nie gotuj mnie mamo w samochodzie!

Ignorancja, niedojrzałość i bezmyślność – to tylko część epitetów celowanych w rodziców, którzy zapominają o swoich dzieciach i zostawiają je w rozgrzanym samochodzie w upalny dzień.

Co roku prowadzone są kampanie społeczne mające zapobiegać kolejnym wypadkom, a mimo to wraz z przyjściem lepszej pogody, problem wraca jak bumerang.
Ciebie to nie dotyczy?
Przyjrzyjmy się na chłodno statystykom:

dzieci

 

Jak zapobiec tragediom?
Bądź świadomym rodzicem. Możesz zainstalować w samochodzie specjalne czujki które będą sygnalizować kiedy dziecko jest w samochodzie. Wynalazca z Lake of the Ozarks w Missouri, Bob Steffen, we współpracy z producentem samochodów opracował system polegający na tym, że fotelik będzie bezprzewodowo zapalał nową kontrolkę na desce rozdzielczej, a jeśli dziecko zostanie na tylnym siedzeniu w samochodzie, włączy się alarm. Konstruktor myśli też o aplikacji telefonicznej, która będzie odbierać sygnał. Najprostszym rozwiązaniem jednak jest żeby zostawiać telefon, torebkę, pieniądze na tylnym siedzeniu obok dziecka. Jak zapomnisz o dziecku to przy wyjściu do sklepu na pewno nie zapomnisz o portfelu…
Boisz się bardziej zbicia szyby i śmierci dziecka czy tego, że Ci ukradną samochód? Jakie masz priorytety?

dzieci2

TO SAMO DOTYCZY ZWIERZĄT!
„Pozostawienie psa w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt grozi nawet do 2 lat więzienia.”

Myślisz, że ty byś wytrzymał chociaż 10 min w rozgrzanym samochodzie? Nie…

 
BBC przeprowadziło eksperyment społeczny. Co TY byś zrobił widząc dziecko w rozgrzanym samochodzie?

 

JEŚLI WIDZISZ DZIECKO POZOSTAWIONE W UPAŁ W SAMOCHODZIE- NIE WAHAJ SIĘ! ROZBIJ PRZEDNIĄ SZYBĘ, WYCIĄGNIJ DZIECKO I ZADZWOŃ NA POGOTOWIE!
Możesz uratować życie.

Źródła : TVN24.pl , kobieta.onet.pl , Wyborcza.pl

  • Marcin Marecki

    Nie wyobrażam sobie po prostu, jak można zapomnieć o dziecku. Nie wieidziałem nawet, że to taka skala 33 dzieci rocznie…

  • Anita Kawenska

    To się wydaje nieprawdopodobne…

  • Kasia Nowak

    statystyki są porażające…