Najdroższy nie znaczy najładniejszy….

Najdroższy nie znaczy najładniejszy….

Ile kosztuje najdroższy dom w Polsce? Suma jest niebagatelna – 105 mln złotych. Dla większości z nas cena tej pięknej rezydencji jest zbyt abstrakcyjna, by nawet pomarzyć.

 

Zainteresowanych mimo wszystko informujemy – dom jest na sprzedaż.

Ta najdroższa w kraju rezydencja znajduje się w Piasecznie pod Warszawą. Cena metra kwadratowego to 35 tys. zł. W sumie ten piękny dom liczy 3 tysiące metrów kwadratowych powierzchni i jest zlokalizowany na 4-hektarowej działce.

Rezydencja jest luksusowa, wykonana z najwyższej jakości materiałów: mahoniowe okna i drzwi, marmurowe posadzki, podłoga z egzotycznego drewna. W całym domu znajduje się 8 łazienek, na piętrze 8 pokoi od 40 do 90 metrów kwadratowych. Sam hol ma 170 metrów kwadratowych, a biblioteka – 100. Do tego 12 tys. metrów kwadratowych ogrodu, staw z wysepką oraz elementy architektury ogrodowej.

Rzeczywiście jest najdroższy! :)

– Ta cena jest zaporowa. Na moje oko z transakcji nici – mówi agent prowadzący Maciej Pełka (wypowiedź pochodzi z forum Powiatu Piaseczyńskiego, została zamieszczona w 2008 roku). – Ja wiem, że to dziwnie brzmi, bo powinienem zachwalać uroki tej nieruchomości, ale prawda jest taka, że nieraz mówiłem jej właścicielowi, że podał za wysoką cenę. Rzeczywiście, według specjalistów z branży takie rezydencje w bardziej atrakcyjnych okolicach (np. w Wilanowie czy Konstancinie) osiągają ceny maksymalnie do 15 mln złotych. Za 105 mln złotych można kupić dom na Riwierze Francuskiej.

Jeśli ktoś chce kupić ten dom, a go nie stać, może wziąć kredyt. wysokość miesięcznej raty to 664 tys. zł.

Są jacyś chętni? Kto jeszcze się zastanawia, powinien zobaczyć wideo poniżej!