„Mój Adam” – kolejna odsłona „serii miętowej” Ewy Nowak!

„Mój Adam” – kolejna odsłona „serii miętowej” Ewy Nowak!

„Mój Adam” – kolejna odsłona „serii miętowej” Ewy Nowak! Bohaterkami książki są kobiety – każda z nich inna i wyjątkowa: różni je wiek, status społeczny i oczywiście historia. A historia każdej bohaterki związana jest z mężczyzną – miłością życia, mężem, przyjacielem, czy ojcem ich dzieci.

 

 

Znajdziemy tu między innymi opowieść studentki zakochanej w swoim zajętym koledze. Nie wie, czy powiedzieć o ich romansie jego dziewczynie. Znajdziemy również opowieść młodej dziewczyny, która jest pod wrażeniem nowego partnera swojej matki. W końcu, poznamy również historię kobiety jednocześnie studiującej na ASP i wychowującej swojego synka. Zdradza nam ona swoje romantyczne przeżycia z różnymi mężczyznami.


Mimo, że wszystkie opowiadania napisała jedna autorka, każda historia ma swój własny, niepowtarzalny klimat i nieco inaczej się ją czyta. W opowiadaniach dominuje prosty język, są one zgrabnie skonstruowane, co sprawia, że czytanie ich to sama przyjemność (za szybko się kończąca – jak to bywa z każdą dobrą książką).

Myślę, że każda kobieta – czy to uczennica liceum, czy czterdziestolatka, odnajdzie w tej książce coś z siebie i swoich przeżyć, dzięki czemu bohaterki staną się jej bliskie, a historie wydadzą się wyjątkowo prawdziwe. Książka jest idealna do czytania zarówno w biegu, w autobusie, czy tramwaju, jak i jako oddech od codziennych trosk jesiennymi wieczorami.

Polecam każdemu i z przyjemnością sięgnę po inne książki z serii miętowej.