Minecraft – poradnik dla początkujących

Minecraft – poradnik dla początkujących

„Minecraft – poradnik dla początkujących” to pozycja niezbędna dla każdego gracza rozpoczynającego swoją przygodę w legendarnej grze.

Przewodnik jest napisany prostym, zrozumiałym praktycznie dla każdego językiem (nie trzeba być zaznajomionym ani z terminologią Minecrafta, ani z innymi grami, by z niego korzystać).

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy po zajrzeniu do tego podręcznika jest ilość obrazków, najczęściej screenów (zrzutów ekranu) bezpośrednio z gry. Pozwala to zarówno wczuć się w Minecraft’owy klimat, jak również przede wszystkim zrozumiale objaśnia mechanizmy występujące w grze – zamiast się domyślać, wystarczy, że spojrzymy na screen z gry i wszystko staje się jasne.

 

 
Czytając dalej, zauważamy obszerną ilość informacji, niezbędnych do przetrwania podczas pierwszych godzin w grze. Są to wiadomości na temat narzędzi, surowców, stworzeń, które spotkamy na swojej drodze, itp. Wiedza ta przekazana jest w formie opisów oraz gotowych recept, które prezentują krok po kroku rozwiązania do zastosowania w Minecrafcie (całość oczywiście okraszona jest wcześniej już wspomnianymi screenami z gry).

Niewątpliwym atutem tego poradnika jest fakt, że znajdziemy w nim wskazówki profesjonalnych graczy oraz ekskluzywny wywiad z twórcami gry, co może być interesujące również dla już zaznajomionych z grą użytkowników.

Poradnik ten jest bardzo przydatny i każdy, kto nie czuje się jeszcze pewnie w Minecrafcie znajdzie tam z pewnością podpowiedzi dla siebie, dzięki którym przeżycie w grze będzie przysłowiową bułką z masłem. Myślę, że sprawdzi się idealnie, jako prezent na mikołajki. Zamierzam go podarować rodzinnemu graczowi i mam nadzieję, że mi go czasem pożyczy.

„Minecraft. Poradnik dla początkujących” już do kupienia na:
http://www.empik.com/minecraft-poradnik-dla-poczatkujacych-milton-stephanie,p1081028341,ksiazka-p#e