„Magiczna cukiernia” Kathryn Littlewood

„Magiczna cukiernia” Kathryn Littlewood

„Magiczna cukiernia” Kathryn Littlewood. Rodzina Szczęsnych ma sekret! Jest nim niezwykła księga wypieków zawierająca, zbierane przez pokolenia, przepisy na cukiernicze przysmaki z magicznymi właściwościami. Pierwszym nietypowym składnikiem jakim poznajemy jest najprawdziwsza błyskawica, zbierana pieczołowicie przez mamę Szczęsnych do specjalnego słoja.

 

 

Róża –zwana również Rozmarynką –  jest główną bohaterką i najstarszą córką Szczęsnych, która z jednej strony pragnie przejąć rodzinne sekrety cukierniczych czarów, z drugiej strony chciałaby wyrwać się z miasteczka Klęski Zdroje w poszukiwaniu sławy i miłości. Przez chwilę będzie musiała się jednak pożegnać ze snuciem planów, ponieważ rodzice zostali zmuszeni opuścić  Klęski Zdroje, aby uratować pobliskie miasteczko, przed wybuchem epidemii.

Pod ich nieobecność  Róża wraz z rodzeństwem odpowiada za prowadzenie rodzinnego interesu oraz strzeżenie sekretu magicznej księgi. Wszystko przebiegałoby  normalnie , gdyby zaraz po wyjeździe rodziców Róży pod dom Szczęsnych nie zajechała tajemnicza postać na motorze! Okazuje się, że jest nią ciotka Lila, energiczna podróżniczka, która przybyła do Klęsk Zdrójów, by pogodzić skłócone przed wieloma laty rody. Ciotka Lila rozkochała w sobie braci Rozmarynki i okazała się przydatna pomagając w cukierni. Czy jednak pojawienie się ciotki, akurat w momencie wyjazdu rodziców mogło być przypadkowe?  W tej sytuacji, Róża postanawia jeszcze lepiej strzec rodzinnego sekrety. Nie pomaga jej w tym jednak ciekawość, która zmusza ją do wypróbowania kilku „niewinnych” przepisów. Ciasteczka prawdy lub muffiny miłości nie mogą przecież nikomu zaszkodzić…

Choć może się wydawać, że nie trzeba już rozbudzać wśród dzieci apetytu na słodycze, to ja poleciłabym książkę właśnie tej grupie. „Magiczna cukiernia” pełna jest rodzinnego ciepła (i przygód!), rozbudza chęć do wspólnego pieczenia, smakowania i żartowania – po prostu wspólnego cieszenia się tym co najważniejsze.