Madeline Stuart – nastolatka z Zespołem Downa, która podbija świat mody

Madeline Stuart – nastolatka z Zespołem Downa, która podbija świat mody

Świat mody już dawno otworzył się na inność. Nie trzeba być idealną pięknością, aby osiągnąć sukces w modelingu. Coraz częściej na wybiegach oraz w kampaniach reklamowych rządzą modelki o oryginalnej i nietypowej urodzie.

Swoje pięć minut wykorzystuje właśnie Madeline Stuart, 18-letnia modelka z Zespołem Downa. Australijska nastolatka od zawsze chciała być modelką, natomiast przeszkodą były dodatkowe kilogramy. 18-letnia Madeline choruje na Zespół Downa i w związku z tym ma spowolnioną przemianę materii. Ciężko było jej schudnąć, jednak marzenia tak bardzo wzięły górę, iż nastolatka zdecydowała się przejść olbrzymią metamorfozę. Pomogła jej w tym mama, która zaprowadziła córkę do dietetyka, aby ten ustalił dla niej odpowiednią dietę.

W ciągu roku dziewczyna schudła aż 20 kilogramów! Oprócz odpowiedniej diety, którą stosuje, Madeline gra w krykieta, pływa, tańczy hip-hop oraz ćwiczy na siłowni. Ogromna zmiana i liczne wyrzeczenia opłaciły się! Urodę nastolatki dostrzegły marki odzieżowe, fotografowie, reklamodawcy oraz projektanci. Madeline wzięła udział w licznych sesjach zdjęciowych dla takich marek jak m.in. Pinup Girl Clothing, Mint & Chopsticks oraz Tutuhot. Dziewczyna pracuje również dla projektantki Rity Lambert-Rebello. Marka Manifesta, która podpisała kontrakt reklamowy ze Stuart, nie ukrywa podekscytowania współpracą z 18-latką.
Madeline-Stuart-BellaNaija-May-2015001

„Jeśli myślisz tak jak my, to z pewnością w ciągu ostatnich kilku miesięcy sporo słyszałeś o Madeline Stuart. Jeśli jesteś podobny do nas, to tak jak my, jesteś bardzo podekscytowany tym, jak zmienia ona oblicze modelingu” – pisze na swojej stronie internetowej firma.

Madeline w szybkim czasie podbiła świat mody. Jej profil na Instagramie liczy już 44 tys. followersów, natomiast na Facebooku australijską modelkę lubi już 394 tys. osób.

Trzymamy kciuki za Madeline i jej karierę w świecie mody!

  • Marta Miszczak

    ale to raczej wyjatek , który potweirdza regułę moim zdnaiem

  • Marta Chmielik

    Nie słyszałam o tej dziewczynie, ale wspaniale, że coś takiego ma miejsce i mama jakie cudowne wsparcie dla córki. Tak trzymać!

  • Ewa Plucińska

    oby więcej takich pozytywnych akcji! :)