Kultowe seriale lat 90.

Kultowe seriale lat 90.

Choć z roku na rok powstaje coraz więcej świetnych seriali (co prawda więcej dobrych zagranicznych, niż polskich), postanowiłam wrócić pamięcią do lat 90-tych, gdy jako dziecko z zapartym tchem oglądałam m.in. „Słoneczny patrol”, „Żar tropików” oraz „Beverly Hills 90210”. Czasem wracam do tych seriali, oglądam je ponownie, słucham serialowej muzyki, a niekiedy sprawdzam, co słychać u moich ulubionych bohaterów. Dziś zdradzę Wam moją top listę produkcji z lat 90-tych.


„Beverly Hills 90210”


beverly_hills_90210

Seriale lat 90.

Uwielbiałam podglądać losy paczki amerykańskich przyjaciół. Moje serce najbardziej zdobył buntownik Dylan, ale również z zapartym tchem śledziłam perypetie pozostałych bohaterów. Niedawno w sieci pojawiła się informacja, iż stacja Lifetime planuje film o kulisach powstawania „Beverly Hills”. Ma być gorąco, gdyż w produkcji pokazane zostaną nieujawnione do tej pory konflikty między aktorami a ekipą filmową.


„Żar tropików”


0194169

Moje pierwsze skojarzenie z tym serialem to piosenka z czołówki. Lekko bujająca, w klimacie reggae. Ale i sama fabuła wciągająca. Śledztwa prowadzone przez byłego policjanta Nicka Slaughtera i jego partnerkę Sylvie Girard trzymały w napięciu. Natomiast całość okraszona była pięknymi plenerami. Zdjęcia do produkcji kręcono m.in. w Meksyku oraz RPA.


„Alf”


ALF-kitty

Chyba każdy z nas kojarzy ten amerykański serial i tytułowego kosmitę – „Alfa”, Gordon Shumway zwany Alfem wylądował na Ziemi rozbijając się swoim statkiem kosmicznym na dachu rodziny Tannerów. Mieszkanie Alfa z wesołą rodzinką zaowocowało mnóstwem nieprawdopodobnych historii oraz przygód. Warto podkreślić, iż produkcja zainspirowana była filmem „E.T.” Stevena Spielberga.


„Dynastia”


4312670-dynastia

To chyba najpopularniejsza opera mydlana w historii amerykańskiej telewizji. W Polsce pojawiła się na początku lat 90. Losy niesamowicie bogatej rodziny Carringtonów śledziły z zapartym tchem miliony Polaków. Od 2012 r. „Dynastia” emitowana jest na kanale CBS Drama.


„Słoneczny patrol”


patrol

Przystojny David Hasselhoff, seksowna Pamela Andreson – oni najbardziej kojarzą mi się z tym serialem. „Słoneczny patrol” to przygody ratowników z Los Angeles. W każdym odcinku mogliśmy podejrzeć ratowników podczas pracy, a także dowiedzieć się co nieco o ich życiu prywatnym. W Polsce „Słoneczny patrol” po raz pierwszy pojawił się w 1994 r. Emitowany był wówczas na antenie TVP1.


„Dr. Quinn”


5776512-dr-quinn

Nie wiem jak Was, ale mnie totalnie wciągnęły losy doktor Michaeli Quinn, granej przez Jane Seymour, jej rodziny i przyjaciół. Serial utrzymany był w konwencji westernu. Akcja rozgrywała się tuż po zakończeniu wojny secesyjnej. Serial poruszał wiele tematów społecznych m.in. alkoholizmu, rasizmu oraz równouprawnienia. Również walka o prawa Indian była jednym z ważniejszych wątków pobocznych w serialu.

Na tym serialu moja lista się kończy, choć mogłabym ich wymienić jeszcze dużo, dużo więcej. „Drużyna A”,

„MacGyver”, „Sabrina nastoletnia czarownica”?
Co byście dodali do swojej listy?

 • Joanna Filak

  „Alf” <3 ah jaki to był genialny serial! Już takich nie robią…. a szkoda!

 • Maja Mroczkowska

  „Siedem życzeń”, „Miasteczko Twin Peaks?”

 • Zuzanna Majewska

  Ojej moje ukochane wszystkie, chyba każdy oglądałam i to po kilka razy. Choć najbardziej zazdrościłam Dr Queen

 • Piotr Nykier

  kawał historii :D Komisarz Rex!

 • Anita Kawenska

  To może jeszcze przyjaciele, allo allo, Hercules i Xena ;) Jeszcze Zdrówko!