Insygnia. Wojny światów

Insygnia. Wojny światów

Insygnia. Wojny światów. Jeżeli szukacie wciągającej powieści nie tylko dla nastolatków – sięgnijcie po najnowszą pozycję Wydawnictwa Egmont. Znajdziemy w niej bowiem wiele analogii do świata, w którym żyjemy. Autorką książki jest S.J Kincaid, debiutantka, która w interesujący sposób wprowadza czytelnika w cybernetyczny świat.

 

 

Wykreowana przez nią rzeczywistość, to arena sporów i rywalizacji, korporacji oraz międzykontynentalnych federacji. Akcja toczy się niedalekiej przyszłości, gdy w kosmosie zniszczenie sieje III Wojna Wirtualna.

 

 

W tym nieprzyjaznym świecie żyje Tom Raines, z pozoru przeciętny nastolatek. Chłopiec boryka się na co dzień z dużo poważniejszymi problemami niż jego rówieśnicy. Jedyną bliską osobą Toma jest ojciec – alkoholik i hazardzista, życie przy jego boku jest dla chłopca wędrówką od kasyna do kasyna. Na barkach nastolatka jest utrzymanie domu i zarabianie pieniędzy. Uczęszczanie do wirtualnej szkoły, jest w takiej sytuacji bardzo ciężkie. Problemy w nauce, kłótnie z nauczycielami, drwiny kolegów to codzienność Toma. A tak bardzo chciałby być kimś wyjątkowym…

Chłopiec ma jednak ukryty i bardzo drogocenny, jak na ówczesne czasy dar. Jest doskonałym graczem, mistrzem gier komputerowych. Doskonała strategia, nieszablonowe myślenie, indywidualizm, bystrość i elastyczność to cechy jego umysłu. Pewnego dnia jego talent zostaje zauważony przez rząd USA. Tom otrzymuje propozycję, służby w Wieży Pentagonu – elitarnej akademii wojskowej. Jeśli się zgodzi zostanie Elewem, istotą wyposażoną w procesor neuronowy w mózgu, niezwykle inteligentną i ponadprzeciętną. Może zdobyć to o czym zawsze pragnął a czego nigdy nie miał – szacunek rywali, sławę, przyjaciół, podziw kolegów i zainteresowanie dziewczyn. Decyzja może kosztować go bardzo wiele, ryzyko jest ogromne. Czy podejmie to wyzwanie i zostanie Kosmicznym Wojownikiem? Czy poprowadzi kraj do zwycięstwo w III wojnie Światowej?

Na te pytania znajdziecie odpowiedź w książce „Insygnia”. Historia trzyma w napięciu do ostatniej strony, wciąga i nie pozwala odłożyć na półkę, do póki nie poznamy zakończenia.

 

Autor: S.J. Kincaid

Tytuł: Insygnia. Wojny światów.

Wydawnictwo: Egmont

Stron: 442

ISBN: 978-83-237-5354-4