Helena Norowicz – 80-letnia aktorka podbija polskie pokazy mody

Helena Norowicz – 80-letnia aktorka podbija polskie pokazy mody

Nie tylko młodziutkie modelki rządzą na wybiegu. Ostatnio coraz częściej gwiazdami pokazów mody zostają dojrzałe kobiety, tak jak na przykład Helena Norowicz, która niedawno zebrała burzę oklasków, występując na majowym pokazie duetu Bohoboco.

Kim jest 80-letnia modelka?

Helena Norowicz przez wiele lat była aktorką warszawskiego teatru Studio. Można powiedzieć, że teatr był jej domem, gdyż właśnie tam spędzała najwięcej czasu. Jednak nie tylko teatralna scena ją pochłaniała. Aktorka ma również na swoim koncie udział w filmach – m.in. w „Matce Teresie od kotów” oraz „Dekalogu IV oraz „Poślizgu”.

Kilkanaście lat temu Norowicz przeszła na emeryturę, jednak nie zamierzała odpoczywać. Zajęła się pracą fizyczną na działce, a chwilę później trafiła do branży mody. Jak do tego doszło?
¬Aleksandra Popławska, aktorka i reżyserka, poprosiła mnie o pozowanie do zdjęć. Spotkałyśmy się w teatrze Imka, a portrety opublikowała na swojej stronie internetowej. Te zdjęcia bardzo się wszystkim podobały. Po niej zgłosiła się z tą samą prośbą Kasia Ładczuk, która również udostępniła moje portrety na swojej stronie. Po tych publikacjach pojawiły się propozycje od Bohoboco i Nenukko. Ubrania bardzo mi się podobały, ale miałam obawę, czy aby nadaję się do sesji modowych. Myślę, że starsze kobiety jak najbardziej powinny być obecne w świecie mody. Nie tylko te młode i śliczne, które wyglądają dobrze we wszystkim, co się na nie założy. Z drugiej strony zastanawiałam się, czy sobie poradzę. Ale powiedziałam samej sobie: Wzdychasz, jęczysz, że nie masz propozycji aktorskich. Potraktuj to jak aktorskie wyzwanie. I spróbowałam.
– powiedziała Helena Norowicz w wywiadzie dla portalu Gazeta.pl

W roli modelki pani Helena sprawdziła się doskonale. Po kampanii dla Bohoboco i Nenukko posypały się kolejne propozycje sesji zdjęciowych oraz wywiadów. Na niedawnym pokazie duetu Bohoboco to właśnie Norowicz była największą gwiazdą imprezy. Kiedy przechadzała się po wybiegu, na jej widok zgromadzona publiczność zaczęła bić brawo. Nic dziwnego! Formy i wigoru pani Helenie mogą pozazdrościć dużo młodsze od niej kobiety!

  • Tatiana Przybysz

    niesamowita kobieta!!

  • Kinga Zielińska

    I takich modelek właśnie nam trzeba! Piękna kobieta :)

  • Maja Mroczkowska

    Karierę można robić w każdym wieku :)