Hasztagi na Fejsie – o co chodzi?

Hasztagi na Fejsie – o co chodzi?

Hasztagi na Fejsie – o co chodzi? Niektórzy użytkownicy portalu zapewne zauważyli, że na portalu od jakiegoś czasu pojawiają się tzw. Hashtagi, a raczej hasztagi, czyli słowa poprzedzone znakiem # (ang. hash), które pomogą użytkownikom znajdować treści w serwisie.

 

 

Nie jest to nowość – Facebook jest chyba ostatnim dużym serwisem, który je wprowadził. zdecydował się je wprowadzić.

Jak to działa? Gdy użytkownik poprzedzi jakieś słowo haszem (np. #KeepCalm) to zostanie ono podświetlone i automatycznie stanie się odnośnikiem. Działa to podobnie do obecnych od dawna na Facebooku znaków @, które wpisane przed nazwą użytkownika czy fanpejdża, czynią z niego aktywny link.
Czemu to ma służyć? Chodzi o organizowanie treści. Jedną z najsłabszych stron Fejsa, to brak dobrej wyszukiwarki. Łatwiej nam znaleźć treści umieszczone na portalu za pomocą Googla. Za pomocą paska z lupką na Facebooku nie jest to możliwe.
Hasztagi mają to zmienić – kliknięcie w odnośnik powoduje otwarcie dodatkowego pola, w którym wyświetlają się wszystkie wpisy zawierające taki sam hashtag. Czy wszyscy widzą to samo? Nie – każdy widzi co innego. Znajdziemy tu posty publiczne (bez ustawionej ograniczonej widoczności) oraz te naszych znajomych. Czyli jest nieco inaczej niż np. na Twitterze, gdzie hasztag pokazuje wszystko, co tylko zostało nim oznaczone.
Hasztagi będą też działały w odniesieniu do oznaczonych nimi zdjęć na Instagramie – serwisie należącym do Facebooka.
# będą stopniowo udostępniane użytkownikom i dla wszystkich staną się dostępne w ciągu najbliższych dni.