„Gorączka 2” Dee Shulman

„Gorączka 2” Dee Shulman

„Gorączka 2” Dee Shulman. To kontynuacja głośnej książki o przygodach nastoletniej Ewy i… rzymskiego gladiatora Setha, który w efekcie tajemniczych okoliczności odnajduje swoją ukochaną w XXI wieku.

 


Jak czytamy „Gorączkę 2”, musimy się mieć na baczności. To nie jest paranormal romance, gdzie fabuła jest jedynie dodatkiem do wątku miłosnego. Dee Shulman rozpędza fabułę, czyniąc książkę jeszcze bardziej nieprzewidywalną. Moment, w którym poczujemy, że zaczynamy rozgryzać poszczególne zagadnienia, równa się chwili, w której nasze wyobrażenia o dalszym ciągu zdarzeń rozpływają pod znakiem jednej myśli „I co teraz będzie?”


Kilka słów o fabule.
Ewa i Seth przeżywają atak śmiertelnego wirusa. Czy to oznacza, że nasza para dozna wreszcie spokoju? Czy nie będą musieli obawiać się zwykły pocałunek może przynieść im zgubę? Tak i nie. Choroba Ewy przestanie być sekretem ukrywanym wewnątrz murów elitarnej szkoły dla geniuszów i co gorsza, rozwinie się. Nasi bohaterzy na próżno będą szukać rozwiązania problemu w XXI wieku lecz czy znajdą go w innych czasach? A może odpowiedź ukrywa się w niezwykłym miejscu zwanym Parallonem, iluzorycznego raju do którego trafiają ofiary wirusa o w którym czas płynie zupełnie inaczej? Sama jestem ciekawa odpowiedzi na te pytania! Jak ktoś już trafnie podsumował tą książki „Gorączka” i jej kontynuację – tych książek się nie czyta. Na nie się choruję.
Polecam wam zarazić się bakcylem książek Dee Shulman. Czytanie „Gorączki2” może okazać się terapią wśród wszechobecnych szablonowych historii – tych książkowych i filmowych. Naprawdę polecam!
Recenzję pierwszej części „Gorączki” znajdziecie tutaj:
http://louloublog.pl/kiedy-owladnie-toba-goraczka1/#more-1929