Gorące premiery filmowe na jesień

Gorące premiery filmowe na jesień

Lato w kinach nie zachwyca. Znajdzie się coś do obejrzenia, ale jak mawiają „bez skrajanych emocji”.

Przyjemną opcją są organizowane w wielu miastach Polski letnie kina plenerowe, na których publiczność może obejrzeć pod chmurką popularne produkcje za darmo.
Jednak ja nie mogę się jednak doczekać jesieni. I to nie dlatego, że lubię tę porę roku. Tegoroczna jesień zapowiada istną ucztę kinomana.
Oto produkcje, na które ja planuję się wybrać!

„Karbala” – reżyseria Krzysztof Łukaszewicz
z16380796Q,Fotos-z-filmu--Karbala-
To opowieść o walce polskich żołnierzy z Al.-Kaidą w Iraku. Wielka bitwa Polaków miała miejsce dokładnie 10 lat temu w irackim mieście Karbala. W opartym na faktach filmie wystąpią m.in. Bartłomiej Topa, Antoni Królikowski, Michał Żurawski oraz Leszek Lichota. Zdjęcia do produkcji kręcone były m.in. w Opolu oraz na warszawskim Żeraniu, gdzie odtworzono ulice Karbali. Premiera filmu zaplanowana jest na 11 września 2015 r.

„Obce niebo” – reżyseria Dariusz Gajewski
5e94ea55bf09d2836d12ea9ac654f882

Poruszająca historia polskiego małżeństwa, które razem z kilkuletnią córką Ulą decyduje się wyjechać do Szwecji, myśląc, że to właśnie tam spotka ich lepsze życie, niż w Polsce. Pewnego dnia ukochana córeczka Marka i Basi zostaje im odebrana przez urzędniczkę społeczną Anitę. W polsko-szwedzkiej produkcji zobaczymy m.in. Agnieszkę Grochowską, Bartłomieja Topę oraz gwiazdę szwedzkiego kina Ewę Ewa Fröling. Premiera „Obcego nieba” 10 października 2015 r.

„Król życia” – reżyseria Jerzy Zieliński
z17760719Q,-Krol-zycia---rez--Jerzy-Zielinski

„ Król życia” jest historią czterdziestokilkuletniego Edwarda, który nienawidzi całego świata i do wszystkich o wszystko ma pretensje. Nagle nie wiadomo jak i skąd odzyskuje radość życia tu i teraz. Rola główna powierzona została Robertowi Więckiewiczowi. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Magdalenę Popławską, Bartłomieja Topę, Jerzego Trelę oraz Jana Peszka. Premiera filmu przewidziana jest na 25 września

„Chemia” – reżyseria Bartosz Prokopowicz
Chemia

„Chemia” to poruszający obraz, inspirowany życiem Magdaleny Prokopowicz – założycielki fundacji Rak’n’Roll, która przegrała walkę z nowotworem w wieku 35 lat. Role główne powierzone zostały Agnieszce Żulewskiej oraz Tomaszowi Schuchartowi. Jak zastrzegają twórcy, nie jest to film biograficzny. Warto podkreślić, iż reżyserią filmu zajął się mąż Magdaleny Prokopowicz – Bartosz Prokopowicz.

„Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2” – reżyseria Francis Lawrence
z17000901Q,Igrzyska-smierci--Kosoglos--Czesc-1

To już ostatnia odsłona „Igrzysk śmierci”. Katniss razem z przyjaciółmi i buntownikami z Dystryktu 13 obmyśla plan, jak pozbyć się tyrana. Prezydent Show będzie zdawać sobie sprawę z zagrożenia i zrobi wszystko, aby schwytać i zabić przywódczynię rebelii. Z pewnością tak jak w poprzednich częściach nie zabraknie widowiskowych efektów specjalnych. W obsadzie ponownie zobaczymy Jennifer Lawrence oraz Josha Hutchersona. Fani „Igrzysk śmierci” muszą poczekać do 20 listopada, bowiem wtedy film pojawi się w polskich kinach.

„Listy do M2” – reżyseria Maciej Dejczer
2e76d7becfcde5d25e355f4e95bd09ff

Kontynuacja przebojowej i ciepłej komedii z 2011 r. Akcja drugiej części ponownie rozgrywa się w Boże Narodzenie. W świąteczny czas w życiu bohaterów będą miały miejsce niesamowite historie. Niektórzy z nich odnajdą również miłość. Poza Tomaszem Karolakiem, Maciejem Stuhrem oraz Romą Gąsiorowską zobaczymy nowe twarze. Do obsady dołączyli m.in. Małgorzata Kożuchowska, Maciej Zakościelny, Marta Żmuda Trzebiatowska oraz Małgorzata Pieczyńska. „Listy do M2” trafią do kin 13 listopada 2015 r.

„Spectre” – reżyseria Sam Mendes>
spectre

To już 24. odsłona przygód agenta 007. W Jamesa Bonda po raz czwarty wcieli się Daniel Craig. W „Spectre” pojawi się również Monica Bellucci, która wcieli się w Lucię Sciarrę. Natomiast czarny charakter zagra widziany niedawno u Tima Burtona Christopher Waltz. „Spectre” pojawi się w polskich kinach 6 listopada 2015 r.

Na który film czekacie najbardziej?

 • Joanna Filak

  Listy do M 2- muszę zobaczyć koniecznie! :D

 • Zuzanna Majewska

  Wystarczy, że pogoda popada w skrajności maj piekielnie zimny, czerwiec upały, to poczekam do kinowej jesieni, kilka filmów już upatrzyłam.

 • Ela Strzępień

  Do tej pory czekałam na Bonda i Igrzyska, ostatnio słyszałam o Karbali, teraz jestem ciekawa tych wszystkich :)

 • Maja Mroczkowska

  Ja chyba najbardziej czekam na Karbalę. Ale też na „Igrzyska”