„Fałszywy Książę”  Jennifer A. Nielsen

„Fałszywy Książę” Jennifer A. Nielsen

„Fałszywy Książę”  Jennifer A. Nielsen – to nowa, pasjonująca trylogia dla młodzieży Wydawnictwa Egmont. O czym jest?
Jej fabuła rozgrywa się w pewnej dalekiej krainie, która jest nękana konfliktami do tego stopnia, że  zanosi się w niej na wojnę domową. Aby zjednoczyć podzielone królestwo, arystokrata Conner postanawia osadzić na tronie mistyfikatora, udającego  zaginionego przed laty księcia. Zmusza do zabiegania o tę rolę czterech chłopców.

 

 

 

Kandydatów do zajęcia miejsca po zaginionym księciu Carthyi łączy mniejsze lub większe podobieństwo do prawdziwego księcia. Wszyscy są też sierotami, wychowanymi w domach dziecka. Nie mają do czego wracać, nikt za nimi nie tęskni – jak zauważył jeden z bohaterów – nikt nie ucieszy się z ich powodzenia…

 

Każdy z chłopców posiada cechy, które dzieli razem z księciem oraz takie, którymi różni się od zaginionego władcy.

Latamer – to tajemniczy, chorowity chłopiec. Poznajemy go jako niepewnego kandydata do zawodów, który czuje, że nie dorównuje pozostałym uczestnikom siłą.

Tobias- jedyny, który jest wykształcony. Potrafi sprawnie czytać, zna historię Carthy i przede wszystkim pozwala kontrolować się Connerowi. Wydaje się być momentami kandydatem idealnym na władcę.

Roden – najsilniejszy fizycznie, zna tajniki fechtunku, bez trudu pokonałby wszystkich innych kandydatów w walce. Jest zdolny choć brak mu wykształcenia. Czy determinacja zastąpi mu wychowanie w dobrych manierach?

Sage – główny bohater i najniebezpieczniejszy kandydat. Dlaczego? Jako jedyny, nie ma ochoty uczestniczyć w planie objęcia władzy, wręcz przeciwnie, ma cichą nadzieję, że wojna domowa, która grozi Carthyi osłabi tę krainę! Sage czuje się niewolnikiem, nie chce współpracować z Connerem. Nie odebrał żadnego wykształcenia, unika bezpośrednich starć. Dlaczego więc Conner w ogóle zdecydował się na współpracę z chłopcem? Sage jest sprytny jak lis i pewny siebie.  Jako jedyny potrafi pokłócić się z magnatem. Jest to cecha, która przysparza mu wrogów, czy jednak pewność siebie, granicząca z bezczelnością nie jest cechą prawdziwego księcia?

„Fałszywy Książę” nie jest historią o śmiertelnych zawodach pomiędzy uczestnikami.  Wydaje się, że Conner nie chce przejmować władzy w Carthyi z egoistycznych pobudek. Jest patriotą, który chce ocalić kraj przed wojną domową i ewentualnym najazdem krajów graniczących z Carthyią. Powieść Jennifer A. Nielsen to prawdziwa intryga. Szlachta sprzyja i zagraża bohaterom jednocześnie. Nikt nie cofnie się tu przed zabójstwem przeciwnika, jeśli jest to jedyny środek to osiągnięcia większego planu.

Czy bohaterzy odnajdą się w świecie bogactwa, intryg, podwójnych i potrójnych planów? Co stanie się z kandydatami, którzy nie przejdą testów Connera i w końcu, kto zostanie fałszywym księciem? O tym musicie dowiedzieć się sami z pierwszej części „Trylogii Władzy” Jennifer A. Nielsen.

Serię oczywiście serdecznie polecam :)

Autor:  Jennifer A. Nielsen
Tytuł: Fałszywy Książę

Seria: Trylogia Władzy
Wydawnictwo: Egmont
Stron: 390
ISBN: 978-83-237-5263-9

 

Trailer książki: