Dużo znajomych na Facebooku, dużo stresu?

Dużo znajomych na Facebooku, dużo stresu?

Dużo znajomych na Facebooku, dużo stresu? Najnowsze badania Uniwersytetu Edynburskiego dowodzą, że użytkownicy Facebooka z większą liczbą znajomych są narażeni na dodatkowy stres.

 

 

Z raportu szkockiej uczelni wynika, że z dużą liczbą znajomych wiąże się też większa szansa na ośmieszenie się w oczach innych. Szczególnie istotne jest to w przypadku użytkowników, którzy w gronie przyjaciół na Facebooku mają własnych rodziców lub pracodawców.

 

 

Badani stresują się głównie, gdy na ich profilach pojawiają się przekleństwa, nieostrożne zachowania, picie alkoholu i palenie papierosów. Użytkownicy obawiają się, że osoby mające widzieć ich w jak najlepszym świetle natkną się na Facebooku właśnie na takie treści.

Mimo tego, tylko jedna trzecia ankietowanych korzysta z ustawień prywatności na Facbooku.

55 procent rodziców przyznaje, że śledzi na FB profile swoich dzieci. Podobna liczba pracodawców nie zatrudniło kandydata do pracy ze względu na jego profil na tym serwisie.

Według autorów badania z Uniwersytetu Edynburskiego użytkownicy Facebooka dodają do znajomych ludzi z kilku głównych grup: przyjaciół (97 procent badanych), dalszą rodzinę (81 procent), rodzeństwo (80 procent), przyjaciół przyjaciół (69 procent) i współpracowników (65 procent). Co ciekawe, więcej osób w kręgu facebookowych znajomych utrzymuje swoich byłych partnerów (64 procent) niż obecnych (56).

W badaniu wzięło udział ponad 300 użytkowników Facebooka. Średnia wieku uczestników wyniosła 21 lat.

Czy Wy tez stresujecie się tym, ze wasi znajomi pomyślą sobie o was źle gdy wywiesicie na swojej tablicy kontrowersyjna treść?

 

 

 

 

Źródło – Wirtualne Media