Domowe sposoby na piękne i zdrowe rzęsy

Domowe sposoby na piękne i zdrowe rzęsy

Piękne i długie rzęsy potrafią przyciągnąć niejedno spojrzenie. Nie każda kobieta może się nimi pochwalić. Da się co prawda spróbować wydłużyć rzęsy za pomocą dobrego tuszu, samodzielnie dokleić sztuczne rzęsy lub udać się do gabinetu kosmetycznego. Jednak tego typu zabiegi mogą osłabić nasze rzęsy. Dlatego istnieją domowe sposoby, które pozwolą, na wzmocnienie ich kondycji. Zobaczcie, jakie!

Jednym ze sposobów na piękne i zdrowe rzęsy jest aplikowanie na ich powierzchnię olejku rycynowego, który świetnie je odżywi. Pamiętajmy, aby ten zabieg przeprowadzać na dobrze oczyszczonych rzęsach!
Kolejny sposób, to olej kokosowy. Nie tylko dobry na włosy, ale również na rzęsy. Rozpuść olej do postaci płynnej, a następnie nałóż na włoski suchą szczoteczką do mascary albo wacikiem. Bądź ostrożna i uważaj, żeby płyn nie dostał się do oka. Poczekaj, aby olej wystygł.

Aby Twoje rzęsy były piękne i zdrowe – nałóż na nie wazelinę. Możesz to zrobić za pomocą czystego grzebyka do rzęs, lub szczoteczką po tuszu. Wazelina sprawi, że rzęsy staną się zdrowsze, grubsze oraz lepiej nawilżone.
Jeżeli chcesz przyspieszyć wzrost rzęs, stosuj witaminy oraz suplementy diety. Te najskuteczniejsze – to środki przeznaczone do stymulacji wzrostu włosów.

Zawierają one witaminy: D, A oraz E. Wypróbuj któryś ze sposobów i ciesz się pięknymi rzęsami!