Czarny Piątek

Czarny Piątek

„Czarny Piątek”, czyli młodzi agenci, prowokacja na dużą skalę, śmiertelne niebezpieczeństwo!

To najnowsza odsłona cyklu CHERUB. Druga seria skupia się na nowym głównym bohaterze – Ryanie Sharmie. Jednak bez obaw! Będziemy mogli spotkać również agentów znanych z wcześniejszych części serii Roberta Muchamore’a, między innymi Jamesa Adamsa oraz jego młodszą siostrę Lauren.

Czternastoletni Ryan Sharma, pracuje dla tajnej organizacji CHERUB, która szkoli młodych agentów w wieku od dziesięciu do siedemnastu lat. Jej sukces polega na tym, iż nawet najwięksi złoczyńcy nie podejrzewają, iż dzieci mogą brać udział w tajnych operacjach szpiegowskich. Ze względów bezpieczeństwa, oficjalnie nieletni agenci nie istnieją…

Tajna misja Ryana, w trakcie której zbierał on informacje o pracownikach siatki przestępczej, wkracza w końcową fazę. Ryan działa pod przykrywką członka klanu Aramowów i współpracując z agentami FBI próbuje przechwycić samolot terrorystów, wypełniony metriałami wybuchowymi. Celem misji jest powstrzymanie największego ataku terrorystycznego jaki widziała Ameryka. Na celowniku przestępców są centra handlowe, a atak ma nastąpić w dzień największego szaleństwa zakupowego – w czarny piątek. Dla Ryana, Jamesa, Ning i Ethana to będzie niezwykle ważna i niebezpieczna misja która może całkowicie zmienić ich dotychczasowe życie.

Książka wciąga swoją dynamiczną akcją, buduje atmosferę nieustannego napięcia i oczekiwania na następne kroki bohaterów. Autor nie boi się umieszczać dzieci w obcy dla nich świecie, tajnych operacji, wybuchów, bójek i pogoni. Jednocześnie prezentuje prawdziwą odwagę , siłę płynącą ze współdziałania, przyjaźń oraz miłości. Książka napisana jest lekko, z humorem, choć zdarzają się też wzruszające momenty. Powieść Roberta Muchamore’a czyta się z przyjemnością, a sięgnąć po nią może nie tylko młodzież, ale i dorośli.

Robert Muchamore’a po raz kolejny udowodnił, że w świecie książki jest miejsce na literaturę dla chłopaków. Jest on ewenementem na rynku wydawniczym, który będę obserwowała z ciekawością i Wam też polecam sięgnięcie po któryś z piętnastu już tomów serii. Książki R. Muchamore’a wciągają i pozwalają rozmarzyć się na temat własnych lat szkolnych i tego, jakby to było, gdy zamiast lekcji plastyki i polskiego, uczylibyśmy się karate i sztuki taktycznego poruszania.