„Atlanci. Wyspa Sześciu Pierścieni”

„Atlanci. Wyspa Sześciu Pierścieni”

Tytuł: „Atlanci. Wyspa Sześciu Pierścieni”
Autor: Oris Nari Lang
Gatunek: fantasy
Wydawnictwo: Azyl
Data wydania: 1 sierpnia 2014
Seria: Atlanci #2

 

Jakiś czas temu trafiła w moje ręce książka Olis Nari Lang „Atlanci. Tom I. Kakrachan” – recenzję znajdziecie tu. Od razu po przeczytaniu, żałowałam, że nie mogę sięgnąć po następny tom! Z niecierpliwością czekałam więc na następny. A, że cierpliwość popłaca, to się w końcu doczekałam :)

 

 

„Wyspa sześciu pierścieni”, to kontynuacja „Kakrachanu”.

Tak jak w pierwszym tomie spotykamy tu Dalemę, która wreszcie dociera do Atlantydy, gdzie chciał być od zawsze. Jednak dla większości Atlantów jest tylko prymitywnym intruzem, przybyłym z najmniejszej kolonii ich Imperium, ale są też tacy, którzy okazują jej wyjątkowe względy i jawnie ją faworyzują. Dlaczego Odan, Namiestnik Supali, a nawet sam Chartros, Władca władców tak ją wyróżniają?
Początkowy zachwyt techniką i nauką szybko odchodzi na dalszy plan. Okazuje się, że Atlanci nie są wszechmocni, że też mają swoje sekrety, może nawet bardziej mroczne i tajemnicze niż te, z którymi się do tej pory zetknęła. Co zrobi Dalema, by w końcu uzyskać odpowiedzi na dręczące ją pytania? Jednego można być pewnym. Nikt nie będzie w stanie tego przewidzieć. Aaaaa – i najważniejsze – jak rozwinie się wątek miłosny naszej głównej bohaterki i przystojnego Zamira?

„Wyspa szczęściu pierścieni” jest tak samo ciekawa jak tom pierwszy. Nie ma tu efektu drugiej części, która zazwyczaj odbiega poziomem od pierwszej. Autorka zdecydowanie utrzymuje tu wysoki poziom, co mnie niezmiernie cieszy. Dostajemy tu porządną dawkę intryg i ciekawych zwrotów akcji – czytający zastanawia się razem z główną bohaterką, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Każdy kto interesuje się legendą o Atlantach, znajdzie tu wspaniałe wizje ich świata, budowli, zwyczajów, technologii, którą mogli się posługiwać. Czy jednak ten świat jest tak idealny jak mogłoby się wydawać? Wizja literacka da nam w tym aspekcie wiele do myślenia.

„Wyspa szczęściu pierścieni” to wartka akcja, wciągająca fabuła oraz intrygujące postaci. Książkę z całą pewnością polecam fanom pierwszej części, ale też tym, którzy lubią porządne fantazy. Nie pozostaje mi nic innego jak niecierpliwie czekać na tom nr. 3 :)