Anioł Stróż – kolejny tom bestsellerowej serii CHERUB już w Polsce!

Anioł Stróż – kolejny tom bestsellerowej serii CHERUB już w Polsce!

„Anioł Stróż” – kolejny tom bestsellerowej serii CHERUB już w Polsce!  Już 17 kwietnia polscy czytelnicy będą mogli po raz czternasty zagłębić się w twórczość Roberta Muchamore’a.  Sama miałam już okazje recenzować poprzednią część historii o nieletnich agentach.

 

 

„Anioł Stróż” powraca do wydarzeń z trzynastej części. Tym razem Rayan, młody agent organizacji wywiadowczej, będzie miał za zadanie zinfiltrowanie niebezpiecznego gangu z Kirgistanu . Rodzina Aramowów należy do jednej z najpodlejszych na ziemi. Obracają milionami dolarów i zajmują się różnymi szemranymi interesami od kłusownictwa zaczynając na handlu ludźmi kończąc.

 

Zadaniem Rayana jest podtrzymywanie kontaktu z Ethanem – chłopcem, którego poznaliśmy w ostatniej książce jako rozpieszczonego Kalifornijczyka.  W tej chwili jest on przetrzymywane przez rodzinę Aramowów jako pół zakładnik – jest ściśle spokrewniony z rodziną Aramów,  jego babcia była odpowiedzialna za założenie i bujny rozkwit organizacji przestępczej. Ethan podejrzewa, że jego wuj Leonid jest osobą odpowiedzialną za śmierć jego matki.  Chłopiec i wuj żyją w konflikcie. Niebezpieczny spadkobierca w postaci Leonida nie może jednak nic zrobić chłopcu, dopóki babcia żyje.  Znajduje jednak różne okazje, żeby uprzykrzyć życie chłopcu.

Rayan jest tytułowym aniołem stróżem Ethana. Czy jednak oddalony o setki kilometrów będzie w stanie pomóc przyjacielowi?

Znów udało się autorowi zachwycić mnie swoim stylem pisania. Ciekawe, zróznicowane tempo fabuły, umiejętność wczucia się w postacie chłopców, dziewczynek oraz osób wątpliwej moralności. To wszystko fascynuje w Aniele Stróżu. Muchamore  swoją serię dedykuje młodszym czytelnikom, z drugiej strony jego szczerość w opisywaniu świata – opisy brutalnych zachowań przestępców świadczą o tym, że autor mówi o świecie poważnie i co za tym idzie traktuje poważnie czytelnika.

Jeżeli chcielibyście zagłębić się w serię o grupie agentów, których przewaga nad wrogiem polega przede wszystkim na tym, że nikt nie spodziewa się, iż mogą być agentami to będzie to trafna pozycja. Choć agenci  Cheruba, to młodzi chłopcy i dziewczęta to niebezpieczeństwa, jakie spotykają ich w książce w niczym nie ustępują przygodom najsławniejszego z agentów – Jamesowi Bondowi.