Akcja #nomakeupselfie. O co chodzi?

Akcja #nomakeupselfie. O co chodzi?

Na Instagramie powstaje wiele rozmaitych akcji tematycznych. Ostatnio portal społecznościowy zalewają fotografie dziewczyn i kobiet bez makijażu. O co chodzi?

Zaczęło się od naturalnego zdjęcia Isabel Gaines. Miss Północnej Karoliny wrzuciła na swojego Twittera fotkę bez make upu. W ten sposób piękność chciała pokazać, iż naturalność jest ważna i można się dobrze w niej czuć. Zdjęcie, na którym Isabel wygląda niekorzystnie wywołało lawinę nieprzychylnych komentarzy. Jedni pisali, że dziewczyna wygląda okropnie, drudzy bili jej brawo za to, że pokazuje się w wersji saute; bez pudru, tuszu do rzęs i szminki.
Gaines widząc, jaki odzew wywołało jej zdjęcie bez makijażu, postanowiła zapoczątkować akcję na Instagramie #nomakeupselfie. W ten sposób Miss Karoliny chce zwrócić uwagę na hejt i cyberprzemoc w przestrzeniach Internetu. Gaines opublikowała jeszcze więcej swoich zdjęć bez make upu, a w ślad za nią poszły inne kobiety, które bez oporów wstawiają zdjęcia, na których są nieumalowane. Wierzą, że bez tony makijażu również mogą być atrakcyjne. Aktualnie już ponad 272 tys. zdjęć kobiet widnieje pod hasztagiem #nomakeupselfie.
To fantastycznie, że do pomysłu Isabel przyłączyło się aż tyle kobiet, jednak czy taka akcja zmieni coś w świecie, w którym internetowy hejt wylewa się zewsząd?
Zobaczcie poniższe video. Naprawdę daje do myślenia!

  • Kasia Nowak

    nie słyszałam o tej akcji, ale filmik robi wrażenie…

  • Marta Chmielik

    No proszę, czyli nadążam za modą, zwłaszcza ostatnio ;-) A tak na serio to nie jestem przeciwna makeupowi, ale po bułki rano do sklepu, czy jak idę na jogging, no sorry, dla mnie nie jest on niezbędny. Niech żyje naturalność!

  • Kamila Smolczyk

    Bardzo fajna akcja :)