8 sposobów na lato w mieście

8 sposobów na lato w mieście

Świadkowie zdarzenia nadal nie wiedzą jak to się stało ale znowu nadeszło lato  Nie każdy z nas ma możliwość wyjazdu na jakąś rajską wyspę więc często jesteśmy „skazani” na wypoczynek w mieście. Co wtedy? Sezon remontowy się zaczyna i zamiast wymarzonego odsypiania mamy „jam session” z wiertarką. Wypadałoby skorzystać z pogody i wyjść trochę na powietrze ale…co właściwie można robić w mieście latem?
Nadchodzę z pomocą, oto kilka pomysłów:

1) To, że jesteś w mieście nie oznacza, że kulinarnie nie możesz się teleportować nad morze.
Gofry, lody świderki szczególnie zalecane dla fanów słodkości oraz osób pracujących w korporacjach. :)

Dla Warszawiaków (oraz słoików) polecam Waffle House w alejach Jerozolimskich 4. Na zewnątrz są leżaki na których można się powylegiwać jedząc amerykańskiego „gofra”. Co do świderków – podobno najlepsze są na Wrocławskim rynku w małej budce o nazwie „Dzioopla”. Warto poszukać w swoim mieście gdzie można dostać „wakacyjne łakocie” jak znad morza. Chrupiąc gofra lub zajadając się świderkiem nawet pomimo braku plaży humor nam się poprawi. Warto spróbować też nietypowych smaków, które zyskują na popularności, np. lodów buraczkowych, koperkowych czy sorbetu cytrynowego z bazylią.

lato_2

2) Dla bardziej ambitnych i zmotywowanych do działania polecam warsztaty.
Kulinarne, Teatralne, taneczne, pisarskie…. czego dusza zapragnie, trzeba tylko dobrze poszukać. Dobrze jest przejrzeć harmonogram domów miejskich, bo to w nich zwykle organizuje się warsztaty wakacyjne ale nie musicie się ograniczać, możecie zorganizować je na własną rękę. Jeśli np. macie sąsiadkę która świetnie gotuje natomiast wy macie dwie lewe ręce w kuchni, możecie zaproponować tzw. „skill trade” czyli wymianę umiejętności np. „ja Cie nauczę szyć a Ty mnie nauczysz piec pyszną szarlotkę” ;-) Na Facebook’u także znajdziecie grupy o tej nazwie gdzie wiele osób pisze co może zaoferować i czego by sami chcieli się nauczyć. To świetna metoda na poznawanie nowych osób a także szybką i bezpłatną naukę.

3. Skoro już jesteśmy przy jedzeniu, to w mieście można także zrobić piknik na trawie w parku lub w lesie.
W wybranych miejsca miasto też udostępnia przestrzeń na rozpalanie ognisk i robienia grilli w miejscach publicznych – o tyle jest to fajna sprawa, że mamy wtedy okazję poznać nowych ludzi i spędzić czas ze znajomymi na powietrzu. Pamiętajmy jednak o zachowaniu bezpieczeństwa, jeśli nie jesteście góralami to nie skaczcie przez ogniska :)

lato_3

4. Od kilku lat popularne staje się kino samochodowe.
Chyba nic w tym dziwnego, bo nie trzeba sprzątać całego mieszkania żeby zaprosić kogoś na wspólne oglądanie filmów a dodatkowo jest się „mobilnym”- od razu po seansie można się wybrać na pizzę. Na portalach społecznościowych znajdziemy informacje gdzie, kiedy i jakie filmy możemy obejrzeć. Często również restauracje, które mają duże parkingi organizują tego typu seanse.

5. Nie musisz jechać w góry by jeździć na nartach ani nad morze by poskakać na trampolinie.
Oprócz wycieczki na basen w wielu miastach powstały również inne sportowe atrakcje np. w Gdyni można poskakać w parku trampolin (http://jumpcity.pl/). To świetna zabawa nie tylko dla dzieci ale dla całej rodziny. Na narty można się wybrać do Warszawy (http://www.webtraffic.pl/stok ) . Jeśli w Twoim mieście jest jezioro można zorganizować windsurfing. Dodatkowo często w wakacje organizowane są maratony dla biegaczy a także zjazdy rolkarzy.

lato_4

6. W wakacje można trochę poszaleć i przekroczyć swoją strefę komfortu ( link do posta: http://louloublog.pl/jak-wyjsc-ze-strefy-komfortu-i-osiagnac-sukces/ ).
Idąc za motywem „What happens in Vegas, stays in Vegas” można iść na karaoke lub wziąć udział w dance battle ;-) Bo w sumie czemu nie?

7. Jako, że w wakacje transport miejski nie kusi ani zapachami ani częstym brakiem klimatyzacji, warto wypróbować inne metody poruszania się po mieście.
Bryczki, autobusy turystyczne, balony latające nad miastem, tramwaje wodne. Wystarczy się dobrze rozejrzeć, bo większość tego typu atrakcji jest sezonowa.

8. Koncerty
Jak wiadomo w wakacje jest wysyp festiwali i każdy może znaleźć coś dla siebie ale nie zapominajmy także o darmowych rozrywkach. Latem miasta organizują imprezy okolicznościowe a także darmowe pokazy np. kabaretowe. Informacji możemy szukać nie tylko w Internecie ale także w gazetach czy nawet na słupach w mieście.

lato_5

 • Anna Nowalska

  No właśnie – w mieście nie trzbea sie nudzić :)

 • Zuzanna Majewska

  Ja przerzuciłam się na rowery miejskie, jak za daleko aby dojść, więc kino będzie ewentualnie rowerowe, a pikniki w parku po prostu uwielbiam.

 • Karolina Domaniewska

  Teraz w mieście jest czasem o wiele więcej atrakcji niż np.nadmorskich kurortach :) trzeba tylko sie rozejrzeć:)

 • Anna Nowakowska

  Dzieje sie teraz nawet w miescie – mi sie szczeólnie podoba jak fajnie zazęło sie dziac nad wisłą w warszawie.